Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

STRAJK NAUCZYCIELI

STRAJK NAUCZYCIELI
2019-04-04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

w związku z sytuacją panującą w oświacie od kilku tygodni i brakiem, na dzień dzisiejszy, porozumienia pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej z przedstawicielami oświatowych  związków zawodowych, nadszedł moment, aby podzielić się z Państwem informacjami oraz przemyśleniami w sprawie ewentualnej akcji strajkowej w szkole.

Zgodnie z przepisami prawa, każdy pracownik ma prawo podjąć decyzję o przystąpieniu bądź nie do strajku. Wyrazem woli pracowników w naszej szkole, wykazanej podczas referendum, jest zamiar udziału w proteście od 8 kwietnia 2019 roku.

Jak Państwu wiadomo, w tym czasie zaplanowano egzaminy dla uczniów klas ósmych w terminie 15-17.04. Aby mogły się odbyć, konieczne jest powołanie zespołów nadzorujących egzaminy, składających się z nauczycieli szkoły macierzystej i partnerskiej. 

W świetle zaistniałej sytuacji zostałam zmuszona do weryfikacji powołań nauczycieli do zespołów i ustalenie, kto podtrzymuje wolę nadzorowania egzaminów. Niewykluczone, że zwrócę się do Państwa o pomoc w tej kwestii.

Obawy budzi również organizacja zajęć opiekuńczych od 8.04., gdyż wszelkie próby podjęcia tych zajęć są obciążone ogromną niepewnością, czy będę miała wystarczającą liczbę nauczycieli do opieki, gdyż mogę zostać sama.

W związku z powyższym, proszę o rozważenie pozostawienia dzieci w domu, zapewnienia opieki i zorganizowania im czasu wolnego. Z informacji pozyskanych z Urzędu Dzielnicy Ursynów bezpłatnie do dyspozycji dzieci wraz z opiekunami będą na terenie Ursynowa: Multikino, DOK, Ursynoteka, obiekty sportowe.

Pragnę nadmienić, że w takiej sytuacji, w razie zaistnienia okoliczności uzasadniających konieczność sprawowania przez pracownika opieki osobistej nad zdrowym dzieckiem do lat 8 i brakiem możliwości zapewnienia opieki przez inną osobę, przede wszystkim przez członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie, daje możliwość ubiegania się o zasiłek opiekuńczy ( wniosek do ZUS druk Z-15A, oświadczenie ZAS-36).

 

Szanowni Państwo,

 

świadoma złożoności problemu i odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci, dołożę starań, aby w możliwie najmniej dotkliwy dla uczniów i Państwa sposób, podejść do tematu i złagodzić skutki protestu, mimo faktu, że dyrektor nie ma żadnego wpływu na decyzje pracowników. 

Na bieżąco będę przekazywać Państwu nowe informacje na temat akcji strajkowej w SP330 za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.

 

 

Z poważaniem

Joanna Skopińska

 

 

  

Zobacz także:

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 72936 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.