Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Z życia świetlicy

  

 

                   BohaterOn – włącz historię!

 

W roku szkolnym 2019/2020, nasza świetlica, przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pisania kartek do Powstańców Warszawskich "BohaterOn – włącz historię!". Jest to kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorownie uczestników Powstania Warszawskiego.

Podczas zajęć w świetlicy rozmawialśmy o przyczynach wybuchu Powstania, poznaliśmy sylwetki wybranych Powstańców, rozwiązywaliśmy łamigłówki i rebusy związane z tematem. Zwięczeniem naszych działań było stworzenie kartek oraz zredagowanie własnych życzeń  i podziękowań dla naszych Bohaterów. Chcielismy w ten sposób podziękować za poświęcenie i heroizm oraz wyrazić nasz szacunek i pamięć.

W akcję zaangażowali się uczniowie z klas 2a, 2b i 3c uczęszczający do świetlicy szkolnej. Powstało ponad 40 pięknych kartek, które zostały wysłane do żyjących uczestników Powstania.

Mamy nadzieję, że dostarczą odbiorcom wiele radości i wzruszeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

ŚWIETLICOWA WYCIECZKA DO GALERII DZIAŁAŃ JACKA OJDY

 

 

Wystawa „Wielość rzeczywistości…” oferuje dzieciom pełen zestaw obiektów, odpowiadających różnym zmysłom i  możliwościom odczuwania świata. Odbierana jest  na wiele odmiennych sposobów. Na ośmiu obiektach są umieszczone hasła proste, zaczerpnięte z języka potocznego: czuję, słucham, piszę, jestem, patrzę, rozmawiam, szukam, konstruuję.

Wystawa wzbudziła w dzieciach aktywną postawę, mogły one, w każdym miejscu ekspozycji, przedstawić swój punkt widzenia lub pozostawić przedmiot, w ich opinii wart uwagi.

Organizatorem wystawy jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

"U babci jest słodko,
świat pachnie szarlotką.
No proszę, zjedz jeszcze ździebełko
i głowa do góry!
Odpędzę te chmury
i niebo odkurzę miotełką."

 

 

 

 

 

  

 

 

 

JASEŁKA "JEST TAKI DZIEŃ"

 

 

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski...

 

   

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

  

 

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

 

Dnia 29 listopada odbyły się, w świetlicy szkolnej, andrzejki. Dzieci przygotowały dekorację sal, stoiska pełne przeróżnych wróżb, a Panie konkursy, quizy oraz zabawy andrzejkowe. Uczniowie wysłuchali andrzejkowych wierszy, dowiedzieli się, jak bawili się w andrzejki i katarzynki ich dziadkowie i pradziadkowie, a później,  przy muzyce, odbyły się zabawy, konkursy i gry ruchowe.

I oczywiście wszystkie wróżby zostały potraktowane z wielkim przymrużeniem oka...wink

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

 

 

 

DECOUPAGE - ZAJĘCIA OTWARTE

"AKRYLOWE BOMBKI"

 

 

Za nami kolejne  zajęcia otwarte dla osób, które miały ochotę własnoręcznie ozdobić akrylowe kule. Tym razem do wykonania choinkowych ozdób użyliśmy farby w różnych odcieniach bieli i żółci, mnóstwo brokatu, wstążek oraz - tradycyjnie - trójwarstwowych, papierowych serwetek. W ciągu trzech godzin wyczarowaliśmy bardzo piękne, lśniące bombki.
Efekty naszej pracy prezentujemy na poniższych zdjęciach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i już po przerwie świątecznej zapraszamy na następne, twórcze spotkanie.

Zapisy wkrótce...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

  

 

 

TYDZIEŃ HARREGO POTTERA

 

 

W dniach 19-23 listopada 2018 r., w świetlicy dla klas 4-8, odbył się „Tydzień Harrego Pottera” oraz konkurs plastyczno – techniczny pod tytułem „Różdżka i Czapka Harrego P.”

Już w poniedziałek rozpoczęliśmy projekcją filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Do czwartku, 22 listopada, uczniowie wykonywali prace na konkurs, w tym czasie też w świetlicy czytaliśmy książkę pt. „Harry Potter i komnata tajemnic.”

W piątek było ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu, a na zakończenie tygodnia uczniowie obejrzeli kolejna część filmu o bohaterze tygodnia „Harry Potter i komnata tajemnic”.

Wszystkie prace plastyczne zostały umieszczone na wystawie w korytarzyku przed salą 100, a niektóre prace przestrzenne do dzisiaj zdobią salę świetlicy.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

 

ZAJĘCIA OTWARTE

"DECOUPAGE NA SZKLE"

 

 

To już kolejne zajęcia decoupage zorganizowane przez świetlicę szkolną.

Zdobiliśmy już skrzyneczki, chusteczniki, tace, jajka styropianowe, donice, bombki, masę solną i wiele innych przedmiotów z różnych materiałów. Tym razem upiększaliśmy rzeczy ze szkła – butelki i słoiki. Wykorzystaliśmy do tego grunt, farbę akrylową w odcieniu żółci neapolitańskiej  oraz trójwarstwowe serwetki.  W końcowej fazie pracy polakierowaliśmy przedmioty kilka razy, by nie tylko zdobiły, ale też były funkcjonalne. Poniżej efekty.

 

 

Dziękując  Dzieciom, Rodzicom oraz Koleżankom za super zajęcia i mile spędzony czas, zapraszamy na kolejne warsztaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

EWA SOKOŁOWSKA W NASZEJ ŚWIETLICY

 

 

Pięknego, złocistego popołudnia, dnia 15 października, do naszej świetlicy w Szkole Podstawowej nr 330, przy ul. Mandarynki 1, zawitał niezwykły gość. Z paletą farb i pędzli, niczym Pani Jesień przybyła do nas Pani Ewa Sokołowska – artystka malarz, która z zapałem młodej absolwentki ASP zaproponowała dzieciom zajęcia malarskie. Trudne, akademickie zasady kompozycji potrafiła przedstawić dzieciom w tak przystępny sposób, iż po niespełna czterdziestu minutach powstały bardzo niezwykłe prace. Pani Ewa podkreśliła, że umożliwienie uczniom udziału w takich zajęciach rozwija ich myślenie i uważniejsze postrzeganie rzeczywistości. Natomiast nam – dorosłym, przełożenie tej dziecięcej rzeczywistości na język malarski, pozwala dostrzec, jak bardzo artystyczne dusze mają nasze dzieci.
Warsztaty zrealizowane były dzięki wsparciu Wydziału Kultury m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursynów w ramach obecności Galerii Działań Jacka Ojdy SMB Imielin w szkołach ursynowskich.

 

 

 

 

 

  

 

DZIEŃ RODZICÓW

 

Drodzy Rodzice! 

Dziękujemy Wam za to, że jesteście przy nas w słoneczne i deszczowe dni, że jesteście blisko...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

GALERIA DZIAŁAŃ

 

 

 

 

Dnia 27 marca, w naszej świetlicy, odbyły się kolejne warsztaty twórcze w ramach programu „Obecność Galerii Działań w szkołach”. Naszymi gośćmi byli Pan Jacek Ojda i Pani Julia Słonecka – artysta plastyk, absolwentka warszawskiej ASP.

Tematem zajęć był surrealizm  w malarstwie. Choć terminologia trudna, dzieci z zaciekawieniem oglądały obrazy wybitnych surrealistów. Żywo reagowały na niektóre z nich, miały też wiele zaskakujących pytań.

W drugiej części spotkania uczniowie losowali kartki, na których zapisane były pary wyrazów np.: ”filiżanka i kosmos”, „parasol i stół”, „ryba i morze”, następnie rysowały wylosowaną treść.
Powstały niezwykłe prace, będące zapisem luźnych skojarzeń, które każdemu podpowiedziała własna wyobraźnia.

Pani Julia Słonecka pochwaliła wszystkie dzieci za pomysły i zaangażowanie w pracę.
Spotkanie z artystami było dla dzieci wielkim przeżyciem i z pewnością wzbogaci ich wiedzę.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

CHUSTECZNIK - WARSZTATY OTWARTE

DECOUPAGE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ŚWIĘTO NASZYCH BABĆ I DZIADKÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

JASEŁKA Z GÓRALSKĄ NUTĄ

 

 

Kie łowiecki pilnowali przy kosorze,
To pasterze uwidzieli w nocy zorzę,
Pod Tatrami, nad stajenką,
Kany Jezus był z Józefem i panienką.
Pod Tatrami, nad stajenką,
Kany Jezus był z Józefem i panienką...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA OTWARTE -

ZDOBIENIE AKRYLOWEJ BOMBKI TECHNIKĄ DECOUPAGE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

LATAWCE

KONKURS PLASTYCZNO - TECHNICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

 

 

W ostatnim tygodniu listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego organizowanego przez świetlicę szkolną SP 330.

Powołano jury w składzie: Pani Ewa Lisowska - Kierownik Świetlicy, Pani Monika Zdzymira oraz Pani Justyna Śliwińska. Spośród prac przygotowanych na konkurs najwyższą notę uzyskała praca Julii Zielińskiej z klasy 3h, drugie miejsce uzyskała praca uczniów - Jakuba, Alana i Mateusza, trzecie miejsce zajął latawiec wykonany przez Darię Kuźmicz, uczennicę klasy 3h. Pracą wyróżnioną został latawiec Aleksandry Skowrońskiej z klasy 3 c.

Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie pięknych i pomysłowych prac. Pragniemy zachęcić uczniów szkoły i wychowanków świetlicy do aktywnego udziału w konkursach.

 

 

 

 

   

 

 

  

 

 

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

 

 

Dnia 29 listopada odbyły się, w świetlicy szkolnej, andrzejki. Dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały dekorację sal oraz quizy i zabawy andrzejkowe. Uczniowie dowiedzieli się, jak bawili się w andrzejki i katarzynki ich pradziadkowie, obejrzeli zabytkowe klucze, przez które może w dawnych czasach ktoś przelewał wosk. Przy muzyce odbyły się zabawy, zgadywanki i gry ruchowe. Wszystkiemu towarzyszył radosny nastrój.  ​

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

  

 

 

ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA OTWARTE

 

 

 

Za nami kolejne  zajęcia otwarte dla osób, które miały ochotę własnoręcznie ozdobić drewniane skrzyneczki techniką decoupage. Tym razem do upiększania użyliśmy bejcy w kolorze ciemnego dębu,  farby akrylowej, lakieru na bazie wody oraz - tradycyjnie - trójwarstwowych, papierowych serwetek. W ciągu trzech godzin wyczarowaliśmy bardzo efektowne pudełka z ozdobionymi wieczkami.

Decoupage to naprawdę nic trudnego, potrafi zrelaksować, nacieszyć oczy pięknymi motywami, sprawić przyjemność twórcom tudzież  osobom obdarowanym takim rękodziełem, ponieważ, tak jak wspominaliśmy w zaproszeniu - skrzyneczka może być wspaniałym pomysłem na prezent zwłaszcza, że to drewniane pudełko łączy w sobie walory estetyczne i użytkowe.

 

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za stworzenie cudownej atmosfery, która była tłem do naszych działań i już w grudniu zapraszamy na zdobienie dużej, akrylowej bombki od środkasmiley

 

Zapisy wkrótce...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

  

 

 

MUZEUM W SZEŚCIANIE

 

 

Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 330 odbyły się warsztaty twórcze dla dzieci z cyklu Obecność Galerii Działań SMB „ Imielin” w ursynowskich szkołach realizowane dzięki wsparciu Wydziału Kultury m.st. Warszawy dla dzielnicy Ursynów. Zajęcia prowadził Janusz Byszewski – artysta plastyk, laureat wielu nagród krajowych i zagranicznych. Uczestniczyły w nich dzieci ze świetlicy. Tematem warsztatów było „ Muzeum w sześcianie”. Dzieci projektowały swoje muzeum w bryle sześcianu, która same składały. Zadanie nie było łatwe, ale liczne pomysły i kreatywne działania przyniosły bardzo dobre efekty. Powstały różnorodne i ciekawe projekty stworzenia muzeum w bryle sześcianu.
Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Każde zadanie wykonywały z chęcią. Zadawały też wiele pytań, na które Pan Janusz byszewski udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Rezultatem działań dzieci pod okiem artysty były zaprojektowane przez nie muzea w samodzielnie złożonym sześcianie. Zajęcia zakończyły się wystawą prac dzieci. Każdy uczestnik mógł zaprezentować swoja pracę i obejrzeć projekty koleżanek i kolegów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i dumni, że udało się im stworzyć takie oryginalne prace.

 

 

 

 

 

 

 

   

 

  

 

 

NASZE MASKOTKI W AFRYCE

 

 

"Maskotki dla dzieci z Afryki od dzieci z Polski" - pod takim hasłem nasza świetlica, w zeszłym roku szkolnym, zorganizowała konkurs dla ursynowskich szkół. Otrzymaliśmy 162 maskotki, które zapakowane w pudła kartonowe wysłaliśmy do miejscowości Bouar w Republice Środkowej Afryki - do jednego z najuboższych krajów świata. Sprawiliśmy afrykańskim dzieciom ogromną radość.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

  

 

 

 

SPOTKANIA BEZPIECZNA +

 

 

W dniu 12 września odbyły się w naszej świetlicy pierwsze spotkania z panem Grzegorzem, osobą z niepełnosprawnością wzroku.

Spotkania te zostały zrealizowane w ramach programu BEZPIECZNA+.

W czasie zajęć, zarówno porannych, jak i po obiedzie, pan Grzegorz opowiadał dzieciom o specyfice niepełnosprawności związanej ze zmysłem wzroku oraz o udogodnieniach, które pomagają takim osobom w codziennych czynnościach. Wszyscy uczestnicy spotkań dowiedzieli się, jak pomagać osobie niedowidzącej lub niewidomej. Wielu uczestników po raz pierwszy rozmawiało z taką osobą.

W październiku znowu spotkamy się z panem Grzegorzem.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

„WSZYSCY JESTEŚMY MUZYKĄ”

 KONCERT KAMERTONÓW I MIS ORAZ WARSZTATY MUZYCZNE

 

 

W świetlicy szkolnej miało miejsce niecodzienne wydarzenie muzyczne – we wtorek 30 maja zaproszony gość , pani Ewa Iwanowska – muzyk zajmujący się relaksacją, muzykoterapeutka i babcia ucznia klasy 2 G  Alexa wykonała przed dziecięcą publicznością i nauczycielami koncert na kamertonach i misach tybetańskich. Pani Ewa na wstępie opowiedziała uczniom o instrumentach, świecie dźwięku a także poruszyła zagadnienia zjawiska fal dźwiękowych i wykorzystywanych w muzyce częstotliwości. Najstarszy znany wizerunek kamertonu odkryto na freskach w starożytnym Egipcie. Obecnie znajduje się on w muzeum w Nowym Jorku. Badania naukowe z dziedziny fizyki , biologii , cymatyki  i muzyki dowodzą, że wszystko, co istnieje  ma swoją indywidualną  częstotliwość .

Organizm ludzki składa się z wielu dźwięków, każdy narząd w naszym ciele ma swoją określoną częstotliwość. Pani Ewa związana jest zawodowo z medycyną od 1987 roku, jak sama mówi:” Terapia kamertonami  w przypadku bliskiej mi osoby przyniosła nadzwyczajne efekty, nastąpił pełny powrót do zdrowia. To spowodowało moje szersze zainteresowanie się  tą formą  terapii. Ukończyłam czterostopniowy kurs MDK, otrzymując dyplom terapeuty dźwiękiem, certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  i uprawniający  do wykonywania zawodu na terenie UE.

Kamertony są niezwykle precyzyjnymi , terapeutycznymi  instrumentami, wykonanymi w specjalnych  warunkach, strojonymi z dokładnością do 1/10 po przecinku. Używa się ich do terapii  w kilkunastu technikach w ponad 250 rodzajach różnych schorzeń. Terapia kamertonami stosowana jest m. in. w USA, Australii, a w Europie w Austrii, Szwajcarii , Anglii, Niemczech, Irlandii i w Polsce”. 

 Dzieciom została przedstawiona jedna  z  technik użycia kamertonów,  tzw. technika relaksacyjna, która w ciągu kilku minut wycisza  umysł,  emocje i tym samym powoduje pełne odprężenie i relaksację ciała. 

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość poczuć fale dźwiękowe „w ciele” a to dzięki przyłożeniu kamertonów np. do przedramienia - dźwięk rozchodził się po tkankach. Było to interesujące doświadczenie muzyczne jak i fizykalne.

Każda osoba z grupy mogła w kręgu zagrać na kamertonach, misach dźwiękowych i dzwonkach wietrznych, których dźwięk przypomina baśniowy odgłos pozytywki.

Spotkanie z niezwykłym światem dźwięków używanych w głębokiej relaksacji upłynęło bardzo przyjemnie. Uczniowie mieli sposobność poznać inny rodzaj muzyki, spróbować swoich sił jako twórcy  wspólnego koncertu i doświadczyć spokoju i harmonii jaką daję taki typ muzyki.

 

 

                                                                                                                              R. Tenerowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

MUZYKA WIEKÓW ŚREDNICH – WARSZTATY MUZYCZNE

 

 

W czwartek, 18 maja, gościem świetlicy szkolnej SP 330 był Pan Miłosz Sienkiewicz absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 w Warszawie, Wydziału Realizacji Dźwięku w Akademii Filmu i Telewizji, kompozytor mający w dorobku twórczym premiery spektakli teatralnych z muzyką swojego autorstwa, krótkie formy filmowe oraz wydaną płytę z piosenkami dla dzieci. Pan Miłosz jest również nauczycielem gry na gitarze w szkole Music and More oraz gra w zespole muzyki średniowiecznej Fleurdelis Ensemble.

Artysta zaprezentował dziecięcej publiczności kolekcję dawnych instrumentów, wśród których były: bęben, dudy, flety drewniane, okaryna, dzwonki, instrument  strunowy szarpany z Azji Środkowej – buzuki. Po zapoznaniu się z instrumentarium dzieci wysłuchały koncertu muzyki średniowiecznej okraszonego ciekawostkami z tamtych czasów.

Gość nasz pasjonuje się również archeologią i rekonstrukcją historyczną , przybył więc w stroju z wieków średnich, co ubarwiło występ. Uczniowie mogli zagrać na wybranych instrumentach, dowiedzieć się też nieco o zwyczajach panujących w średniowiecznej Europie. Koncert był urozmaicony, pełen humoru i anegdot. Młodzi słuchacze byli pod wrażeniem muzyki wykonywanej „na żywo” i możliwości zagrania na instrumentach.

 

                                                                                                                                 R. Tenerowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

GALERIA DZIAŁAŃ W SP 330

 

 

Dnia 10 kwietnia 2017 r. w SP 330 odbyły się warsztaty twórcze dla dzieci z cyklu „ Obecność Galerii Działań SMB Imielin w szkołach ursynowskich”.
Zajęcia realizowane są dzięki wsparciu Wydziału Kultury m.st. Warszawy dla dzielnicy Ursynów.
Warsztaty poprowadziła p. Ewa Sokołowska – absolwentka ASP w Warszawie i p. Jacek Ojda  - kierownik Galerii Działań.
Na początku spotkania artystka przedstawiła dzieciom swoje prace, które prezentowała na wystawie w Teatrze Wielkim w Warszawie. Opowiedziała uczniom, jak zaprojektowała i stworzyła odpowiednia do swoich obrazów przestrzeń wystawienniczą. Zwróciła też uwagę na rolę koloru w odbiorze każdego dzieła. W drugiej części spotkania dzieci same tworzyły prace na temat: „Co chciałbym mieć?”. Zainspirowane pracami p. Ewy Sokołowskiej i własną wyobraźnią z ochotą przystąpiły do tworzenia prac, w których wykorzystały różne techniki plastyczne.
Efektem działań dzieci były pomysłowe prace, z których stworzyły mini wystawę. Jej zaprojektowaniu towarzyszyło wiele emocji. Nie obyło się też bez artystycznych sporów, gdzie dana praca powinna być umiejscowiona.
Było to bardzo twórcze i aktywne spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

PIERWSZA POMOC

 

 

 

 

 

 

 

 

 PISANKI FILCEM MALOWANE

 

 

 

 

 

W świetlicy szkolnej, na czwartkowych warsztatach artystycznych dla uczniów, rodziców oraz chętnych nauczycieli uczestnicy wykonali pisanki wielkanocne zdobiąc jaja styropianowe wełną czesankową. Filcowanie na sucho jest metodą bardzo czasochłonną, pracochłonną  i wymagającą wielkiej cierpliwości, ale za to efekty są jedyne w swoim rodzaju. Motywy jakie można stworzyć na jajkach za pomocą specjalnej igły mogą być ograniczone jedynie naszą wyobraźnią, możliwości są nieskończone. Dla wszystkich osób, które filcowały w "dziewiętnastce" wielkim zaskoczeniem były inwencje twórcze Panów, których pisanki zachwyciły oryginalnością i pomysłowością.

 

Efekty naszej pracy można obejrzeć na poniższych zdjęciach...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

PISANKI DECOUPAGE - ZAJĘCIA  OTWARTE

 

 

 

 

Pod koniec marca, na świetlicowych warsztatach otwartych, zdobiliśmy osiemnastocentymetrowe jaja techniką decoupage. 

Pierwszy etap naszej pracy polegał na pomalowaniu jaj dwukrotnie farbą akrylową w kolorze szmpana smiley

Następnie przykleiliśmy kolorową warstwę papierowej serwetki i wylakierowaliśmy ozdobione pisanki błyszczącym lakierem akrylowym na bazie wody.

Poniżej efekty naszych starań.

Nieźle, nieprawdaż? smiley

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

 

Pokaz mody jak u Foresterów...smiley

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 DECOUPAGE - ZAJĘCIA OTWARTE

 

Za nami kolejne zajęcia otwarte dla osób, które miały ochotę własnoręcznie ozdobić przedmioty techniką decoupage. Tym razem do upiększania drewnianych herbaciarek używaliśmy bejcy, farb akrylowych oraz - tradycyjnie - trójwarstwowych, papierowych serwetek i lakieru na bazie wody. W ciągu niecałych trzech godzin wyczarowaliśmy bardzo efektowne rzeczy, które przedstawiamy poniżej.

Decoupage to naprawdę nic trudnego, potrafi zrelaksować, nacieszyć oczy pięknymi motywami, sprawić przyjemność twórcom oraz  osobom obdarowanym takim rękodziełem.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za stworzenie pogodnej atmosfery, która była tłem do naszych działańheart

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

JASEŁKA 2016

 

  “ Są święta w naszym kalendarzu

najdroższe i najbliższe

bo wywołują falę marzeń

najczulszych i najmilszych.

 

Ich dziwny czar ten nastrój stwarza

dla Życia najważniejszy,

rozlewa się na ludzkich twarzach

uśmiechem najpiękniejszym (…)”

 

 

Te wzruszające słowa wprowadziły nas wczoraj w inny niecodzienny nastrój.

 

W naszej szkole odbył się spektakl teatralny “Jasełka 2016 – Między Niebem a Piekłem”. Dobro i zło zawzięcie walczyło między sobą o narodzenie Jezusa.

 

Niech jednak nie słowo, a obraz ukaże choć w minimalnym stopniu czar wczorajszego wieczoru……

 

PROGRAM SCENARIUSZA JASEŁEK “MIĘDZY NIEBEM A PIEKŁEM”

PRZYGOTOWAŁY PANIE ADRIANA I EWA GAWENDA

 

W INSCENIZACJI WYSTĄPILI UCZNIOWIE KL. 2A, 3A i 3B, 3E, 3F.

TYMOTEUSZ PARCZEWSKI, KRZYSZTOF SZKLARSKI, MAŁGOSIA MIELKE, Zuzia MURAWSKA, JULIA BUJNOWSKA, ZOSIA PAŹDZIOCH, GABRYSIA CZEKAŁA, MARTYNA SŁAWIŃSKA, MAJA BĄK, MAŁGOSIA SAKOWICZ, ZACHARY HANSEN, MAKS POPŁAWSKI, JULIA ROGALA, ŁUKASZ SICIŃSKI, PIOTR LEBIECKI, BARTOSZ ZALEWSKI, ADRIAN DUDKIEWICZ, SZYMON MIELECKI.

 

ŚPIEWALI UCZNIOWIE KLAS:

3h: ALAN HAUSNER

4B HANIA MIELKE, AMELKA KUCHARCZYK, GABRYSIA NOWICKA, WERONIKA KUCIAPSKA, JUSTYNA DRĄG

6A POLA JAMROZ, AGATA KUJAWA, MARYSIA SEKLECKA, ZUZIA KONDRAT, MAJA WYSMUŁEK,

 

SCENOGRAFIA: PANIE ADRIANA GAWENDA I ANNA CZERWIEC.

 

INSCPICJENT: PANI DOROTA WÓJCIK

 

OPRACOWANIE I OPRAWA MUZYCZNA: PAN MACIEJ MARCINIAK.

 

OPRAWA ŚWIETLNA PAN DARIUSZ ORŁOWSKI-TRYZNO

 

NAGŁOŚNIENIE PAN WITOLD SZYMAŃSKI.

 

REŻYSERIA PANI ADRIANA GAWENDA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

  

 

ANDRZEJKI 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

WYJĄTKOWE WARSZTATY W ŚWIETLICY

 GALERIA DZIAŁAŃ SMB IMIELIN

 

 

Dnia 17 listopada odbyły się warsztaty twórcze dla dzieci z cyklu „ Obecność Galerii Działań SMB Imielin”. W spotkaniu uczestniczyli artyści plastycy Pan Jacek Ojda i Pani Monika Kopczewska oraz uczniowie naszej szkoły.

Tematem warsztatów była abstrakcja geometryczna w malarstwie. Pani Monika Kopczewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przedstawiła dzieciom krótką prezentację na temat abstrakcji  w malarstwie, wyjaśniła na czym polega taki sposób tworzenia. Następnie, pod jej kierunkiem, uczniowie wykonali swoje prace. Dzieci bardzo chętnie włączyły się do działań plastycznych zaciekawieniem wysłuchały krótkiego omówienia wykonanych przez nie prac.

Zajęcia upłynęły w miłej, twórczej atmosferze a ich efektem jest wystawa prac dzieci eksponowana w jednej z sal naszej świetlicy.

 

 

 

 

 

  

W GALERII DZIAŁAŃ JACKA OJDY

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ RODZICÓW

 

Mamo! Tato! Chodźcie z nami !
Damy Wam - łąkę.
Z kwiatami, ze skowronkiem, ze słonkiem.
Do wąchania, słuchania, patrzenia...

A do łąki dodamy życzenia.
Nawet gdy się zachmurzy na niebie,
nawet gdy się kłopotów nazbiera,
my uśmiechniemy się do siebie,
zawsze, jak dziś, jak teraz !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

PALMA WIELKANOCNA

WARSZTATY OTWARTE

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

FAMILIADA DLA BABCI I DZIADKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

"WIEM, CO JEM"  - KONKURS ŚWIETLICOWY

 

 

 

Dnia 4 marca odbył się wewnętrzny konkurs świetlicy pod hasłem "Wiem, co jem".
Uczniowie odpowiadali pisemnie na pytania dotyczące zasad zdrowego odżywiania się. Celem konkursu było m.in. promowanie zdrowego odżywiania się, 9 marca odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród . 
 
Laureaci:
 
1 miejsce - Tymoteusz Parczewski 
2 miejsce - Bartosz Zalewski 
3 miejsce - Maja Piesiakowska 

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursie.

 

 

 

 

 

  

 

 

ŚWIETLICOWY KONKURS  „KOLĘDOWANIE”

 

 

Dnia 20 stycznia 2016 roku, kiedy nadszedł zmierzch i pierwsza gwiazdka zabłysła na niebie, w naszej świetlicy, odbył się konkurs śpiewania kolęd i piosenek o tematyce zimowej. Wieczór ten był magiczny i pełen wzruszeń. Wśród wykonawców było najwięcej najmłodszych uczniów z klas pierwszych i zerówek. Oklaskom nie było końca. Dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i przebrały się, a to za Maryję, a to za mędrców świata, a nawet za piękne anioły. Były także i rekwizyty w postaci małego Jezuska. Wśród zgromadzonych rodziców widać było ogromne wzruszenie. Wszystkie dzieci, w wykonanie swoich utworów, włożyły mnóstwo serca, energii i zaangażowania, dlatego też wszystkie dzieci, które nie zajęły miejsca na podium zostały wyróżnione.

Bardzo dziękujemy dzieciom za liczny udział w konkursie i jeszcze raz serdecznie gratulujemy odwagi wystąpienia przed publicznością i doceniamy poświęcenie czasu za przygotowanie się do konkursu.

 

 

Organizatorki konkursu:

Dominika Kalina

Joanna Kulpita

Adriana Jankowska

 

 

Miejsca na podium zajęli:

 

I miejsce: Oliwia Gieras (1h) oraz Julia Nurczyk (1g)

II miejsce: Maria Pasternak i Julia Dutkiewicz (1g) oraz Zuzanna Żebrowska (2b)

III miejsce: Aleksander Bogdan (1d) oraz Miłosz Krupniewski, Maria Kazimierczak i Gabrysia Rykaczewska (0b)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

JASEŁKA 

 

 

"Stajenka"

Seweryn Krzysztof Topaczewski

 

W Betlejem, które tak daleko,

Że stąd nie widać nawet go,

Dawnych wydarzeń brzmi dziś echo,

Od wieków słychać jest ich głos.

 

Gdy stary Józef Marię wiózł

Starym osiołkiem do Betlejem,

Nie był to wcale dobry czas,

Żeby wędrować tak przed siebie.

 

Zarządził wtedy jednak ktoś:

Lud cały trzeba w księgach spisać.

Więc musiał Józef w drogę iść.

Choć dziecię na świat przyjść ma.

 

I gdy dotarli do Betlejem,

Noclegu nie chciał nikt im dać;

Więc wędrowali wciąż przed siebie,

W stajenkę ich prowadził szlak.

 

I zdarzył cud się w tej stajence,

Który odmienia wszystkich los.

Dziecięcia bijąc małe serce

Nadziei dało wszystkim głos.

 

A choć tysiące lat mijają

Dzwonami gra dziecięcia głos,

Dzień tamten święty wspominając,

Gdy światu się narodził ON.

 

Bo to jest przecież najważniejsze

By tą stajenkę w sercu mieć.

I niechaj wszyscy ją tam mają,

Nie tylko w ten szczególny dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

QUILLINGOWE OZDOBY CHOINKOWE

 

ZAJĘCIA OTWARTE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ZEGARY

 

DECOUPAGE - ZAJĘCIA OTWARTE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ŚWIETLICOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI MIKOŁAJEKsmiley

 

Dnia 7 grudnia odbyły się rozgrywki w piłkę nożną drużyn świetlicowych. W zawodach wzięło udział 6 zespołów pięcioosobowych z klas drugich i trzecich. Walka była zacięta, emocje niesamowite.

 

Wyniki rywalizacji:

 

1. miejsce - FUTBOL AKADEMIA

2. miejsce - FC FLORKI

3. miejsce - KUMULACJA AKTYWNOŚCI

4. miejsce - FC PIORUN, BARCA, AKADEMIA 3C

 

 

 

Gratulujemy zawodnikom !!!

Wszyscy byli wspaniali !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

  

ANDRZEJKI 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ZAJĘCIA Z JANUSZEM BYSZEWSKIM

 

 

 

W listopadzie, w świetlicy, odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci. Inicjatorem tego spotkania był pan Jacek Ojda, zaprzyjaźniony z naszą szkołą. Zajęcia prowadzili panowie Jacek Ojda i Janusz Byszewski. Pan Janusz pokazywał dzieciom, jak zwykłe rzeczy mogą zmieniać się w inne, zwykłe bądź nie… zabawy było co nie miara…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

TWÓRCZE DEFORMACJE - WARSZTATY Z ARTYSTĄ

 

 

Dnia 28 października gościem świetlicy szkolnej był Pan Arkadiusz Karapuda, doktor w dziedzinie malarstwa, asystent w pracowni malarstwa prof. Stanisława Baja w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Malarska twórczość Pana Karapudy dotyczy głównie człowieka, przedmiotu i przestrzeni, oraz połączenia tych elementów w dowolnych układach. Autor często pracuje w kilku lub kilkunastoelementowych cyklach, m.in. Przekraczanie (2007), Azyle (2009), Coś tam było! Człowiek! (2010). W swoich kompozycjach chętnie odwołuje się do tradycji zarówno w warstwie formalnej jak i treściowej, której nadaje wymiar uniwersalny. Na swoim koncie ma wiele wystaw w Polsce jak i za granicą (Rosja, Mołdawia, Niemcy).

W spotkaniu i warsztatach z artystą uczestniczyli  wychowankowie szkolnej świetlicy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z twórczością naszego gościa - pracami malarskimi oraz rysunkami; podczas pokazu slajdów. Prace wzbudziły zainteresowanie i podobały się młodym odbiorcom. Później Pan Arkadiusz Karapuda zapoznał uczestników z historią deformacji postaci i fizjonomii ludzkiej na przestrzeni wieków w malarstwie europejskim i w rzeźbie. Dzieci miały możliwość zapoznania się z obrazami m. in. Hieronima Bosha, El Greco, Salvadora Dali, Pabla Picasso, Amadeo Modigliani, Henry Matissa, Tadeusza Makowskiego, twórców średniowiecznych, renesansowych, barokowych i współczesnych. Na tej podstawie młodzi artyści próbowali swoich sił w twórczej deformacji  - jako bazę mając przedstawienie -  popiersie królowej Egiptu Nefretete, który to portret mieli za zadanie przenieść w komórki zakrzywionej siatki kwadratowej na kartce papieru. Zadanie było trudne, ale uczestnicy warsztatów wywiązali się z niego znakomicie. Powstały bardzo ciekawe, pełne fantazji i inwencji barwne prace. Dzięki spotkaniu odbyliśmy podróż poprzez wieki, a  założeniem naszego gościa było, aby uczniowie zapamiętali spotkanie jako coś niezwykłego i przekonali się, iż o wartości i niepowtarzalności sztuki nie decyduje tylko jej estetyczny czy, kolokwialnie ujmując ,”ładny” wymiar. By nie bali się, że „coś nie wyjdzie”,  bo przekształcanie, deformowanie  też może być twórcze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

PRZED FESTIWALEM PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

 

 

 

  

 

W GALERII DZIAŁAŃ JACKA OJDY

 

 

Galeria Działań Pana Jacka Ojdy to miejsce szczególne na naszym Ursynowie. Od wielu lat gromadzi artystów, ludzi kultury i szeroką publiczność. To właśnie tam, przy  ulicy Marco Polo 1,  znajduje się Pracownia Sztuki Dziecka, z której pochodzą prace dzieci i młodzieży wystawione w Galerii.

Autorami kompozycji, obrazów, figur są młodzi twórcy, w wieku od 5 do 18 lat, którzy swoje dzieła wykonali korzystając z takich technik plastycznych jak: malowanie na jedwabiu, batik, rysunek, linoryt, pastele, papier marche, glina, ceramika. Uczniowie korzystający z naszej świetlicy, w godzinach porannych, od 15 września, przez kilka kolejnych dni, mieli okazję obejrzeć prace swoich rówieśników oraz młodszych tudzież starszych kolegów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

  

DZIEŃ RODZICÓW

 

 

"Dużo na świecie, dużo jest ludzi
wśród nich mój tatuś, co się tak trudzi,
by w naszym domu nic nie brakowało.
Kocha mnie bardzo i siostrę małą.

Dużo na świecie, dużo jest ludzi
wśród nich mamusia, co się tak trudzi
o dobry obiad i o śniadanie,
o nasze buty i o ubranie.
Swoim rodzicom, co tak pracują
serdecznie dzieci dzisiaj dziękują.
"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

PRZEDSTAWIENIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

INSCENIZACJE WIERSZY JANA BRZECHWY I JULIANA TUWIMA

 

 

  

 

GALERIA DZIAŁAŃ - SPOTKANIE Z ARKADIUSZEM KARAPUDĄ

 

 

Za nami kolejne spotkanie z artystą zorganizowane w ramach współpracy z Galerią Działań Pana Jacka Ojdy. Tym razem mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w zajęciach "Kultura i natura" prowadzonych przez Pana Arkadiusza Karapudę - polskiego mistrza pędzla. Pan Arkadiusz zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym oraz konstruowaniem obiektów - struktur wizualnych, jest współzałożycielem teatru offowego „Mamada pleżer”. Malarska twórczość mistrza dotyczy głównie człowieka, przedmiotu i przestrzeni, oraz połączenia tych elementów w dowolnych układach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

WIOSNA !!!

 

 

 

 

 

  

 

SIEDMIOMILOWE BUTY smiley

 

 

 

  

 

SZYJEMY MASKOTKI

 

 

 

 

 

  

 

PUZZLE - SUUUPER ZABAWA

 

 

 

  

 

PREZENT NA URODZINY

 

 

Taki piękny i niepowtarzalny prezent wykonał Wojtek dla swojej Mamy,  na zajęciach rozwijających zainteresowania dzieci. Przedmioty zrobił własnoręcznie zagniatając  i formując masę solną, a napstępnie zdobiąc je techniką serwetkową -  decoupage. Zdolny chłopak, nieprawdaż? smiley

 

 

 

 

  

 

ZDOBIENIE DREWNIANEJ SKRZYNECZKI

 

Dnia 2 marca, w  świetlicy, odbyły się zajęcia otwarte dla chętnych uczniów oraz ich rodziców bądź opiekunów. Tego popołudnia sala świetlicowa prawie "pękała w szwach"smiley. Zawitały do nas osoby, które chciały miło spedzić czas i zrobić coś naprawdę pięknego. Nawet dzieci z najmłodszych klas, z pomocą mam, babć i starszych sióstr, tudzież jednego taty, zręcznie sobie poradziły z techniką decoupage.  Tradycyjnie w ruch poszyły farby, patyny, lakiery, pędzelki, gąbki, no i oczywiście, jak przystało na decoupage, piękne, papierowe  serwetki. W trzy godziny ozdobiliśmy drewniane skrzyneczki, efekty  obrazują  poniższe zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w naszym życiu. Nie wyobrażamy sobie bez Nich  dzieciństwa, zawsze przytulą, pocieszą, dadzą coś słodkiego. Dlatego też, 16 lutego, odbyła się  uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez klasy 1-3 oraz wychowawców świetlicy. Każda grupa świetlicowa przygotowała krótki występ dla swoich bliskich, nie zabrakło koncertu życzeń, wierszy oraz wesołych skeczy. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę i wręczyły swoim miłym gościom własnoręcznie wykonane laurki, ramki na zdjęcia, kotki z masy solnej i inne drobiazgi.
Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie i za czas, który spędzili wspólnie z nami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

WITAJCIE PRZEDSZKOLAKI

 

 

Dnia 6 lutego, w świetlicy, odbyło się przedstawienie dla najstarszej grupy z Przedszkola nr 286. Dzieci z klas: 1e i f przygotowały spektakl pt.: „Witajcie Przedszkolaki”,  który opowiadał o urokach szkolnego życia. W przedstawieniu pierwszaki angażowały swoich młodszych kolegów do zabawy, zadając pytania i śpiewając piosenki o szkolnych "przypadłościach". Nasze kochane sześciolatki spisały się na medal i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Otrzymaliśmy przepiękna kartkę z podziękowaniami za zaproszenie.
Mamy nadzieję, że większość przedszkolaków zawita do naszej  szkoły 1 września 2015r. i będzie się w niej czuła tak cudownie, jak bohaterowie spektaklu oraz nasze wesołe pierwszaki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

QUILLINGOWE PTASZKI W KARMNIKU

 

 

 

 

 

  

 

ZABAWY  RUCHOWE  W SALI GIMNASTYCZNEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

RAMKI Z PUZZLI

 

 

 

 

 

 

 

  

 

"Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie
i narodziłeś się, Jezu,
w stajni, w ubóstwie i chłodzie. "

 

 

 

JASEŁKA 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ŚWIETLICOWY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY DLA KLAS I

 

 

 

Dnia 5.12.2014r. o godz. 14.30 odbył się Świetlicowy Turniej Mikołajkowy dla klas I, w dużej sali gimnastycznej. Rywalizowało ze sobą 6 klas: I a, I b, I c, I d, I e, I f, w każdej po 6 zawodników. Zawody mikołajkowe miały charakter turnieju sprawnościowego polegającego na pokonaniu toru przeszkód, składającego się z 7 konkurencji sprawnościowych. Turniej mikołajkowy przebiegał w dwóch turach: w pierwszej startowały  3 klasy i w drugiej turze startowały  3 klasy, czyli drużyny zamieniały się po danej konkurencji, tak, aby wszystkie klasy mogły wziąć udział w każdej konkurencji. Zadania w turnieju zaplanowano w formie wyścigów rzędów. W Świetlicowym Turnieju Mikołajkowym 3 drużyny stanęły na podium. Zwyciężyła klasa I e, I b - II miejsce, Id - III miejsce, I a i I c oraz I b i I f dostały nagrody pocieszenia i słodycze. Zwycięzcy I, II, III miejsca otrzymali dyplomy, upominki mikołajkowe, lizaki, batoniki. Dzieci świetnie się bawiły i miło spędziły czas, ponieważ Świetlicowy Turniej Mikołajkowy to nie tylko sportowe emocje i rywalizacja, ale przede wszystkim kształtowanie sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej i wspaniała zabawa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

SAKSOFON I TRĄBKA

 

 

W grudniowe popołudnie zawitał do świetlicy pan Jerzy Petrzak, który pracuje w naszej szkole. Przyniósł saksofon i trąbkę. Dzięki jego uprzejmości mieliśmy okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy o obydwu instrumentach oraz wysłuchać utworów zagranych przez pana Jerzego, między innymi marsze, pobudki, znane piosenki a nawet kolędy. Teraz już wiemy, że saksofon to instrument muzyczny, który znalazł szczególne uznanie wśród muzyków jazzowych. Niezmiernie często wykorzystuje się go w różnorodnych, współczesnych utworach muzycznych. Ma ciekawy kształt. Ze względu na charakter i natężenie dźwięku, wyróżniamy aż siedem rodzajów saksofonu: sopranowy, altowy, tenorowy, barytonowy, basowy,  kontrabasowy, sopraninowy. Saksofon należy do instrumentów dętych drewnianych, przetrwał w niemal niezmienionym kształcie, od roku 1840. Wtedy bowiem został wynaleziony przez Adolpha Saxa. Wiemy też, że trąbka to niezmiernie popularny instrument muzyczny, który nie wymaga dużego warsztatu artystycznego i w krótkim czasie możemy nauczyć się jej obsługi. Trąbka jest  zbudowana na kanwie jednej, zazwyczaj mosiężnej rury. Jest ona wygięta w odpowiedni sposób i tym samym tworzy swego rodzaju spiralę. Trąbka jest z jednej strony zakończona ustnikiem, z drugiej zaś, dzwonowatym wyjściem, przez które wydobywają się dźwięki.

 

 

Dziękujemy, Panie Jerzy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ANDRZEJKI 2014

 

"W ostatnim dniu listopada
Powróżyć sobie wypada
Powróżyć czymkolwiek, warto;
Wyciągniętą z talii kartą,
Butami, stopionym woskiem,
By przyszłość poznać choć troszkę.

Wyśmienita jest zabawa
Andrzejkowa we wróżenie.
Trzeba jednak ją traktować
Z lekkim oka przymrużeniem."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

QUILLING  - ZAJĘCIA OTWARTE

"KARTKA  BOŻONARODZENIOWA"

 

 

Za nami kolejne zajęcia otwarte zorganizowane w świetlicy SP330. Tym razem proponowaliśmy wykonanie kartek techniką quillingu. Quilling to (wyjaśniając definicją encyklopedyczną) technika z rodzaju papieroplastyki służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła. Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne. Na zajęciach powstały eleganckie kartki z wieńcem świątecznym oraz słodkie z bałwankiem Olafemsmiley

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

PRZEDPOŁUDNIE Z JANEM BRZECHWĄ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ZAJĘCIA DECOUPAGE - ŚWIĄTECZNE BUTELKI

 

 

 

 

  

 

 WARSZTATY Z WALDEMAREM PETRYKIEM

 

 

Dnia 12 listopada odbyły się warsztaty twórcze z cyklu  "Obecność Galerii Działań w szkołach". Jacek Ojda - wybitny artysta plastyk, który kieruje ową galerią, zawitał do świetlicy z artystą malarzem, grafikiem Waldemarem Petrykiem. Mistrz zaproponował uczestnikom pracę z wierszem Jana Brzechwy "Ptasie radio". Po wysłuchaniu utworu, zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie masek ptaków z tektury, kleju, taśmy oraz ozdobienie ich kredkami i flamastrami. Uczniowie bawili się znakomicie. Na koniec spotkania artyści podziękowali za owocną współpracę, a Pan Jacek Ojda zaprosił do Galerii Działań na ulicę Marco Polo w celu obejrzenia znakomitych dzieł sztuki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

DECOUPAGE - ZAJĘCIA OTWARTE

 

„DESECZKA POD KALENDARZ  LUB NOTATNIK”

I INNE

 

 

 

Dnia 5 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla osób, które miały ochotę własnoręcznie ozdobić przedmioty techniką decoupage. Tym razem do upiększania używaliśmy farb akrylowych, preparatu do spękań  oraz - tradycyjnie - trójwarstwowych, papierowych serwetek. W ciągu niecałych trzech godzin wyczarowaliśmy bardzo efektowne deseczki, kubeczki, kolczyki, zakładki.

Decoupage to naprawdę nic trudnego, potrafi zrelaksować, nacieszyć oczy pięknymi motywami, sprawić przyjemność twórcom tudzież  osobom obdarowanym takim rękodziełem.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za stworzenie pogodnej atmosfery, która była tłem do naszych działań smiley

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

CHUSTA ANIMACYJNA - SUUUPER ZABAWA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

KLONOWE RÓŻYCZKI

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Z LIŚCI...

 

 

 

 

 

 

 

  

BUKIECIKI

 

"Posypały się listeczki dookoła,
to już jesień te listeczki
z wiatrem woła:

Opadnijcie moje złote i czerwone,
jestem jesień przyszłam tutaj,
w waszą stronę.

Lecą listki, lecą z klonu i kasztana.
Będą z listków bukieciki
złote dla nas.

Nazbieramy, nastawiamy na stoliku
tych jesiennych, tych pachnących
bukiecików."

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

"SOWA"
JAN BRZECHWA

(fragment)
 


Na południe od Rogowa

Mieszka w leśnej dziupli sowa,

Która całą noc, do rana,

Tkwi nad książką, zaczytana.

Nie podoba się to sroce:

"Pani czyta całe noce,

Zamiast się pokrzepić drzemką,

Pani czyta wciąż po ciemku.

Czyta się, gdy światło świeci,

To zły przykład jest dla dzieci!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ZAJĘCIA Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ZAJĘCIA Z INSTRUKTOREM SPORTU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA RODZICÓW

 

 

Dnia 5 czerwca, w  świetlicy, odbyła się bardzo ważna uroczystość. Naszymi honorowymi gośćmi były osoby, na których zawsze możemy polegać, którym jesteśmy wdzięczni za każdą pogodną chwilę, za uśmiech, miłość, dobrą radę....nasi kochani Rodzice. Z okazji ich święta przygotowaliśmy dwie części artystyczne. Klasy pierwsze przedstawienie "Nie płacz koziołku", dzieci  starsze wraz
z klasami 1f,1g,1h spektakl z wierszykami i piosenkami.
Na zakończenie spotkania  wręczyliśmy  Rodzicom  własnoręcznie przygotowane upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

DESECZKI Z MOTYWAMI LUDOWYMI

 

 

Przedstawiamy drewniane deseczki ozdobione, techniką decoupage z przecierką, na zajęciach
w świetlicy szkolnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ROK 2014 ROKIEM OSKARA KOLBERGA

 

 

W tym roku mija 200 rocznica urodzin Oskara Kolberga, znakomitego folklorysty, etnografa
i kompozytora. Sejm RP ustanowił rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga. W szkolnej świetlicy, chcąc uczcić tego znakomitego badacza kultury ludowej, wykonujemy na swoich zajęciach różne prace plastyczne z motywami ludowymi. W maju zdobiliśmy szklane talerze techniką decoupage.
W związku ze zbliżającym się Świętem Szkoły, którego motywem przewodnim jest kultura ludowa, chcemy pochwalić się naszym rękodziełem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

KOLEJNY DYPLOM DLA NASZEGO WYCHOWANKA !!!

 

 

"Sposób na bałwanka" to konkurs międzyświetlicowy ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 16, właśnie w nim  Ignacy Kalinowski otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii klas III.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE "WESOŁEGO ALLELUJA"

 

 

 

 

  

 

 

MASA SOLNA  - PISANKI

 

Jesteśmy zdania, że praca z masą solną to prawdziwa przyjemność. Stworzyć z niej można bardzo wiele różnych rzeczy. W świetlicy, z okazji Wielkanocy, robiliśmy płaskie pisanki z wytłaczanymi wzorami, które po wypieczeniu pomalowaliśmy akrylami, przewiązaliśmy ozdobnym sznurkiem
i ładnie zapakowaliśmy w pudełeczka z sizalem. Nasze jajeczka prezentowały się znakomicie !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

heart  Z OKAZJI DNIA KOBIET  heart

 

 

 

 

 

 

BUKIECIKI WYKONANE NA ZAJĘCIACH W ŚWIETLICY

 

 

  

FERIE ZIMOWE  2014

 

 

 

 

Drogie Dzieci !

 

Z okazji ferii życzymy Wam radosnego wypoczynku, pełnego fajnych przygód
i nowych przyjaźni, bawcie się bezpiecznie, odpoczywajcie, byście trzeciego  marca, 
z  nowymi siłami  oraz uśmiechniętymi buźkami, wróciły do naszej bajkowej świetlicy.

 

 

Pozdrawiamy cieplutkosmiley

Wychowawcy

 

  

 

 


WALENTYNKI

 

 

 

 

Serduszka walentynkowe wykonane z masy solnej i ozdobione techniką decoupage
 

 

 

 

oraz twórczynie niektórych z nichheart

 

 

 

Julia     Zuzia     Marcela

 

 

 

 

Oliwia

 

 

Serduszka walentynkowe wykonane z masy paierowej

 

 

 

 

ZUZIA                            JULIA

 

 

 

AGATA

 

  

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY

 

Dnia 23 stycznia w  świetlicy odbyła się uroczystość z okazji Święta  Babci i Dziadka. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami świetlicy przygotowali przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”,
natomiast klasy drugie i trzecie inscenizację „Herbatka dla babci i dziadka”.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane upominki,
a następnie zaprosiły swoich miłych gości na słodki poczęstunek.

 

 

"HERBATKA U BABCI I DZIADKA"

 

 

 

 

"SZEWCZYK DRATEWKA"

 

 

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat!!!

 

 

 

 

  

 

"SPOSÓB NA BAŁWANKA" - KONKURS MIĘDZYŚWIETLICOWY

 

Nadeszła długo oczekiwana zima, nadszedł czas na bałwanki…

 

Poniżej zdjęcia  świetlicowego bałwanka, uszytego z filcu przez Ignacego Kalinowskiego
z klasy 3 d na konkurs do  Szkoły Podstawowej nr 16. Z racji tego, że Ignacy miał pierwszy raz igłę
w ręku ośmielę się napisać, że to jedna
z atrakcyjniejszych prac wykonanych w naszej świetlicy. Wszystkim uczniom, którym podoba się maskotka, polecam filc i szycie na tzw.okrętkę. Spróbujcie  pod okiem dorosłej osoby, to naprawdę nic trudnego.

Powodzenia !

Monika Zdzymira

 

 

 

  

 

„WIANUSZKI NA DZIEŃ DZIADKÓW”

-zajęcia z masą solną

 

Trudno uwierzyć, że tak mało potrzeba, by wyczarować naprawdę atrakcyjne rękodzieło. Przekonaliśmy się o tym na zajęciach z masą solną. Tylko sól, mąka i woda były składnikami wianuszków przygotowanych z okazji Dnia Babci i Dziadka przez uczniów z klas trzecich. Już samo zagniatanie masy daje dużo przyjemności, a wyczarowanie z niej prezentów dla bliskich osób to dopiero wielka frajda. Zachęcamy do wypróbowania przepisu: szklanka soli, szklanka mąki i trochę wody, by masa była plastyczna, jeżeli ma być np. brązowa, można dodać łyżkę kakao. Zbliżają się Walentynki, więc może serduszka…

Polecamy

Monika Zdzymira, Ewa Lisowska, Małgorzata Karpińska

 

 

 

  

 

„W PEWNEJ GROCIE SIĘ ZDARZYŁO…” - JASEŁKA

 

 

„JEST TAKI WIECZÓR, TYLKO RAZ W ROKU,

GDY GWIAZDA BŁYSZCZY, CHOĆ NIEBO W MROKU,

WTEDY MY WSZYSCY, DALECY, BLISCY

CZEKAMY PANA, KTÓRY SIĘ RODZI,

 OD WIELU WIEKÓW DO NAS PRZYCHODZI.”

       

Jasełka w  świetlicy już od kilkunastu lat są szkolną tradycją. W pierwszych latach istnienia szkoły były wystawiane w naszej „dziewiętnastce”, później przenieśliśmy się do stołówki,
a w tym roku postanowiliśmy wykorzystać do tego salę gimnastyczną i z całą stanowczością stwierdzamy, że to był strzał w dziesiątkę. Taka przestrzeń, takie możliwości –wykorzystane zostały w stu procentach. Niech żałują ci, którzy nie widzieli. Scenariusz autorski -Monika Zdzymira, dekoracje – Adriana Gawenda, oprawa muzyczna- Kamila Jarska, pozostałe przygotowania-Ewa Lisowska, Agnieszka Goździk, Marta Wójcicka, Marta Winiarek, Justyna Kubacka, Zosia Sadowska, Grzegorz Fijałkowski. Nasi aktorzy, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania- piękne stroje, opanowany tekst, trema w kieszeni. To był naprawdę magiczny wieczór, który wywołał u wszystkich głębokie przeżycia. Dzięki świetlicowym jasełkom już 19 grudnia wszyscy nasi goście byli
w świątecznym nastroju.

 

 

 

 

 

  

 

ŚWIETLICOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

 

Dnia 9 grudnia br. rozpoczął się świetlicowy kiermasz świąteczny. Wychowankowie świetlicy wystawili swoje rękodzieło. Zakupić można było ozdoby wykonane przez dzieci, m.in. choinki, bombki, odlewy gipsowe, pierniczki. Wszyscy  chętni mieli okazję  do nabycia czegoś niepowtarzalnego, co ozdobiło rodzinny dom podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia lub stało się atrakcyjnym prezentem.

 

 

 

 

  

 

ŚWIETLICOWY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

 

Dnia 11.12.2013 r. o godzinie 14:30 odbył się turniej sportowy dla klas pierwszych.

W zawodach wzięło  udział 5 drużyn. Rywalizacja była zacięta i wyrównana. Dopiero ostatnia konkurencja wyłoniła zwycięzcę.

Klasyfikacja generalna:

1miejsce  -1d

2 miejsce -1c

3 miejsce -1b

4 miejsce -1e

5 miejsce -1a

Ze sportowym pozdrowieniem

Grzegorz Fijałkowski

Marta Winiarek

 

 

 

 

 

 

 

  

 

„KOT W BUTACH” – PRZEDSTAWIENIE PACYNKOWE.

 

W poniedziałkowe popołudnie, 9 grudnia, w świetlicy odbyło się przedstawienie pt. „Kot w butach”. Do przekazania treści dzieci wykorzystały pacynki. Ich rączki na ten czas zamieniły się w bajkowych bohaterów, którzy sprawili przyjemność młodszym kolegom. Na premierę twórcy zaprosili rodziców oraz dzieci ze  wszystkich zeróweczek i klas pierwszych, które wypełniły całą „dziewiętnastkę”.

 Serdecznie dziękujemy  dzieciom, które zgłosiły się do głównej obsady i poświęciły czas na próby oraz przygotowania. To właśnie dzięki tym uczniom, jedno grudniowe popołudnie było bardziej atrakcyjne od innych.

Dziękujemy również pani Adrianie Gawendzie za karetę i postaci, które  wykonała na potrzeby sztuki.

„Kot w butach”

Scenariusz-Monika Zdzymira

Główna obsada:

Jaś- Marcelina Zygmuntowicz

Królewna –Róża Suchanek

Kot –Ignacy Kalinowski

Narrator- Mateusz Papliński

Król – Filip Kralka

Czarnoksiężnik- Michał Krysiak

Pozdrawiamy  świątecznie!

Monika Zdzymira, Ewa Lisowska, Małgorzata Karpińska

 

 

 

 

Przedpremierowe skupienie obsady:)

   

   

 

 

  

 

DECOUPAGE – ZDOBIENIE DREWNIANEJ SKRZYNECZKI.

 

W środę, 4 grudnia, w  świetlicy odbyły się zajęcia otwarte dla chętnych uczniów i ich rodziców. Tego popołudnia sala świetlicowa wypełniła się samymi bardzo sympatycznymi osobami, które wykazały chęć ozdobienia drewnianej skrzyneczki techniką decoupage. Technika ta, wbrew pozorom, wcale nie jest taka trudna, jakby się mogło wydawać, nawet dzieci
z najmłodszych klas, z pomocą mam, zręcznie sobie z nią  poradziły. W ruch poszyły farby, patyny, lakiery, pędzelki, gąbki, no i oczywiście, jak przystało na decoupage, piękne, papierowe  serwetki. To były naprawdę udane trzy godzinki i bardzo, bardzo owocne, czego dowodem są poniższe zdjęcia. Dzieci miały okazję zrobić coś wspólnie z rodzicami, a my miałyśmy szansę, by  podzielić  się naszymi umiejętnościami. Kolejne spotkania planujemy w przyszłym semestrze. Już teraz gorąco zapraszamy !

 

Dziękując dzieciom i rodzicom za fajne zajęcia, pozdrawiamy serdecznie!

 

 Monika Zdzymira, Ewa Lisowska i Kamila Jarska

 

 

 

 

  

 

ANDRZEJKI

 

Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas Andrzejek. 29 listopada 2013r. w godzinach popołudniowych, we wspólnej zabawie brali udział wszyscy chętni uczniowie. Klasy pierwsze czarowały w sali 11, starsi uczniowie w „dziewiętnastce”. W młodszych klasach zabawę prowadziła pani Marta Winiarek. Rolę wodzireja zabawy w klasach starszych pełnił pan Grzegorz Fijałkowski. Dzieci bawiły się przy muzyce  wykonując fantastyczne tańce ze wstążkami, brały udział
w konkursach z nagrodami oraz, jak to bywa w zwyczaju, wróżyły, co też przyniesie im przyszłość. Ten magiczny wieczór dostarczył mnóstwo zadowolenia i radości. W  salach panowały: entuzjazm, śmiech i wspaniała atmosfera. Każde dziecko mogło znaleźć coś fantastycznego dla siebie. Było  wróżenie z kości i odczytywanie przyszłości z ukrytych symboli. Nagrody w konkursach ukoronowały świetną zabawę. 

 

 

 

 

 

  

 

ŚWIETLICOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

             

Dnia 20 listopada 2013 r. o godz. 15.00 odbył się świetlicowy turniej piłki nożnej.

Do turnieju przystąpiło 9 drużyn. Finalistami zostali: FC Fistaszki i FC Wilki.

Mecz o pierwsze miejsce był zacięty i pełen emocji.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna FC Wilki 3 do 2. 

 

 

  

 

CALINECZKA

 

Maleńka, śliczna dziewczynka, bohaterka utworu J.Ch.  Andersena, 19 listopada pojawiła się
w  sali świetlicowej. Za sprawą dzieci z klasy 2a i  pani  Agnieszki Goździk przedszkolaki
z pobliskiej placówki mogły przenieść się w krainę baśni. Dekoracje zrobione własnoręcznie przez dzieci dodały całej inscenizacji atrakcyjności, a oprawa muzyczna była dopełnieniem wszystkiego, co można było zobaczyć  na scenie. Dzień wcześniej aktorzy uraczyli inscenizacją swoich rodziców
i rodzeństwo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

KARCZOCHY BOŻONARODZENIOWE – BOMBKI Z ATŁASOWYCH WSTĄŻEK

 

Dnia 27 listopada 2013r. odbyły się warsztaty tworzenia  bombek - karczochów  bożonarodzeniowych.   W warsztatach udział wzięli rodzice z dziećmi, nauczyciele i pracownicy administracyjni szkoły. Przez ponad 2 godziny uczestnicy poznawali tajniki tworzenia bombek ze wstążek. Praca upływała w miłej i rodzinnej atmosferze. W tym samym czasie zwyczajne styropianowe kule przeistaczały się w małe arcydzieła. Każda bombka odnalazła swój właściwy i niepowtarzalny kolor oraz wzór. Po ciężkiej pracy przyszedł moment oceny swoich dokonań. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy  włożyli  ogromny  wkład   pracy    w wykonanie swoich przepięknych świątecznych bombek, które będą zdobiły wigilijne stoły i rodzinne domy podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty prowadziła Pani Adriana Gawenda. 

 

 

 

  

 

„BRZECHWA DZIECIOM” -  KONKURS RECYTATORSKI

 

 

Dnia 25 listopada 2013 r. odbył się w  świetlicy konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom”,
w którym uczestniczyło 34 dzieci z klas 0-3. Najlepsi recytatorzy otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Oto laureaci tego konkursu:

KLASA 0

1 miejsce: Szymon Mielecki, klasa 0 B                                                                                                                                                                           

2 miejsce: Anna Dybikowska, klasa 0 D

3 miejsce: Kacper Markiewicz (klasa 0 D) oraz Julia Rogala (klasa 0 B)

wyróżnienie: Hanna Wiśniewska, klasa 0 B

KLASA 1

1 miejsce: Maria Ćwikła (klasa 1 C) oraz Weronika Kuciapska (klasa 1 A)

2 miejsce: Antonina Szeląg (klasa 1 B) oraz Stanisław Kowalczyk (klasa 1 B)

3 miejsce: Marta Szaniawska (klasa 1 C) oraz Iwo Barański (klasa 1 C)

wyróżnienia: Antoni Niedźwiedzki (klasa 1 D), Bartosz Zalewski (klasa 1 A), Hanna Gawełek (klasa 1 E), Daria Kondraszewicz (Klasa 1 E)

KLASA 2

1 miejsce: Franciszek Łubnicki, klasa 2 C

wyróżnienia: Kacper Sławiński (klasa 2 C), Lena Parzych (klasa 2 C)

KLASA 3

1 miejsce: Maria Seklecka, klasa 3 B

2 miejsce: Jeremi Kozakiewicz (klasa 3 D) oraz Michalina Sitek (klasa 3 B)

3 miejsce: Zofia Stepa, klasa 3 A

wyróżnienia: Joanna Jagiełło (klasa 3 A), Daria Szkopek (klasa 3 A), Julia Brzęk (klasa 3 D), Ignacy Kalinowski (klasa 3 D)

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

 

 

 

  

 

MIEDZYŚWIETLICOWY KONKURS WIEDZY "ŻYJĘ ZDROWO I BEZPIECZNIE"

 

W dniu 19 listopada br. sześcioro dzieci z naszej świetlicy z klas 1-3 uczestniczyło
w Miedzyświetlicowym Konkursie Wiedzy "Żyję zdrowo i bezpiecznie" zorganizowanym przez
SP 336. Wyróżnienia otrzymały dziewczynki z klasy 1:

Gabrysia Nowicka i Lena Burzykowska.

GRATULUJEMY!

 

  

 

ŁABĘDŹ -WARSZTATY Z ORIGAMI MODUŁOWEGO

 

 

W dniu 8 października 2013 r. o godz. 16.45 w sali 19 odbyły się warsztaty z origami modułowego prowadzone przez p. A. Gawendę. W zajęciach wzięli udział rodzice z dziećmi oraz nauczyciele. Efektem pracy było stworzenie łabędzia w formie przestrzennej.

 

 

 

 

 

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 81198 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.