Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 4d 

 

WYCIECZKA DO NIEBOROWA, ARKADII I ŻELAZOWEJ WOLI

 

Dnia 31 maja pojechaliśmy do Nieborowa, Arkadii i Żelazowej Woli. W Nieborowie najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Motornictwa, a następnie oglądaliśmy barokowy pałac zaprojektowany przez Tylmana z Gameren na zlecenie Michała Stefana Radziejowskiego. Oglądaliśmy ogrody, które go otaczają i szliśmy Aleją „Aha”.
Następnie pojechaliśmy do Arkadii, gdzie zwiedzaliśmy m.in.  łuk kamienny, Dom Murgrabiego, Świątynię Diany i Akwedukt.
Ostatnie miasto które odwiedziliśmy to Żelazowa Wola. Widzieliśmy dom Fryderyka Chopina, w którym znajdowały się obrazy jego rodziny: Mikołaja, Justyny, Ludwiki, Izabeli
i Emilii.

 

 

Kalina

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 

W Dzień Dziecka Pani zabrała nas na słodki deser. Poszliśmy na lody, gofry i shaki. Przed tą przyjemnością mieliśmy jeszcze trzy pierwsze lekcje. Po zjedzeniu tych deserów poszliśmy na plac zabaw. Dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom!

 

Grześ

 

  

 

 

WYCIECZKA DO PAPUGARNI

 

 

Dnia 30 maja nasza klasa pojechała do papugarni Carmen przy Alejach Jerozolimskich. Była piękna pogoda, więc podróż minęła nam przyjemnie. Gdy dojechaliśmy na miejsce, zostaliśmy poproszeni o odkażenie rąk specjalnym płynem. Potem dostaliśmy pojemniczki z jedzeniem dla ptaków, na przykład różnymi ziarenkami i owocami. Weszliśmy do pomieszczenia, w którym były papugi. Było ich bardzo dużo i latały nam nad głowami.  Miały różne rozmiary oraz kolory. Zwierzęta te  można było karmić, brać na ręce i głaskać. Papugi same wlatywały nam na ręce, ramiona, a nawet na plecy i głowy. Ta wycieczka była bardzo ciekawa i emocjonująca!                             

 

Hania Hofman

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO KAZIMIERZA I MAGICZNYCH OGRODÓW

 

 

 

Dnia 29.05 o 6:30 była zbiórka pod szkolą, a o godz. 7:00 wyruszyliśmy autokarami na wycieczkę do Kazimierza. Pani przewodnik powiedziała, że będziemy jechali 3 i pół godziny. Po godzinie jazdy mieliśmy postój na stacji benzynowej, żeby zjeść i pójść do toalety. Postój trwał ok.30min. 

Jak już dojechaliśmy na miejsce poszliśmy na główny plac w Kazimierzu; był otoczony kamienicami. To bardzo piękne miejsce. Kiedy pani skończyła opowiadać, zaczęliśmy się wspinać na Górę Trzech Krzyży. Na górze były piękne widoki. Gdy schodziliśmy było bardzo stromo. Na dole pani Natalia powiedziała, że  mamy czas wolny, a potem idziemy na obiad. Kiedy wszyscy kupili pamiątki poszliśmy na obiad. Jedliśmy rosół, schabowego, ziemniaki i surówkę. Po obiedzie wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy do Magicznych Ogrodów. Na miejscu przywitał nas przewodnik, który był Bulwiakiem. Opowiedział nam, że w ogrodach mieszkali dwaj magowie zły Arak i dobry Zorak. Pani powiedziała, że nadszedł dzień, w którym mieli stać się nieśmiertelni. Lecz Arak rzucił zaklęcie na Zoraka, żeby umarł. Zoraka uratowała wróżka i tak Zorak stał się smokiem z kamienia, a Araka uwięzili w jaskini. Pani zaprowadziła nas do najsilniejszego krasnoluda, który nam powiedział, że są 4 klany królewskie: jeźdźców,  smoków, zwiadowców, obrońców boru. Krasnal zaprowadził nas do Arka, który zaczął ziać ogniem, a my uciekać. Wszędzie było mnóstwo czaszek  - wyglądało to strasznie. Kiedy doszliśmy do bramy pani powiedziała, że mamy czas wolny. Podczas tego czasu dzieci bawiły się, skakały na trampolinach, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach.
Gdy czas wolny się skończył, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dojechaliśmy bezpiecznie. Wycieczka podobała się wszystkim. Była zarówno edukacyjna – Kazimierz - jak i dostarczyła nam dużo zabawy - Magiczne Ogrody.  Polecam ją wszystkim dzieciom małym i dużym.

 

 

 

Staś Kowalczyk

 

 

 

 

 

  

 

 

ROWEROWY MAJ

 

 

Dnia 06.04.2017 roku odwiedziła nas pani, która prowadziła z nami warsztaty pt.: „Rowerowy Maj”. Rozmawialiśmy między innymi o bezpieczeństwie i o tym, co oznaczają znaki drogowe, i nie tylko. Będziemy zbierać naklejki i przyklejać je do plakatu. A na koniec osoby, które przyjeżdżały do szkoły rowerem lub hulajnogą dostaną nagrody! Warsztaty bardzo nam się podobały!

 

Grześ

 

 

 

 

 

  

 

 

PCHLI TARG

 

 

Dnia 21.03.17 r. odbył się Pchli Targ. Nasza klasa przekazała całą zebraną kwotę na Pola Nadziei.

 

Julia W.

 

 

 

  

 

 

DYSKOTEKA

 

 

 

Dnia 8 lutego 2017 roku odbyła się dyskoteka szkolna. Dobrze się bawiliśmy, tańczyliśmy i cała impreza była udana. Nie możemy doczekać się następnej takiej imprezy.

 

Grześ

 

 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

„ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA”

 

Dnia 31 stycznia mieliśmy zaplanowaną wycieczkę do teatru „Kamienica” na spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”. Była to wycieczka 2 klas - 4d i 4c. Zbiórka pod szkołą była o godz. 8:30.  Kiedy wszystkie dzieci dotarły pod szkołę wyruszyliśmy na przedstawienie. Jechaliśmy tam metrem. Pani pozwoliła nam podczas jazdy metrem grać na telefonach. Kiedy wyszliśmy z metra, udaliśmy się w stronę teatru.

Po drodze widzieliśmy stary, zabytkowy tramwaj, który stal wzdłuż ulicy. Niektóre dzieci chciały do niego wejść, ale okazało się, że nie  można. Była obok tabliczka z napisem "Obiekt monitorowany". Bardzo szybko doszliśmy do teatru. Przy wejściu wisiał plakatz napisem „Ania z Zielonego Wzgórza”. Weszliśmy, rozebraliśmy się, zostawiając kurtki i czapki w szatni. Mieliśmy jeszcze trochę czasu, więc niektórzy poszli coś zjeść w bufecie.  Po dłuższej chwili poproszono nas, abyśmy  udali się na spektakl.

Scenografia przedstawienia była bardzo ładna - kuchnia Ani była bardzo ładnie urządzona. Wszystko wyglądało bardzo realistycznie. Po każdym akcie widownia biła brawo- trochę mnie to zadziwiło, gdyż brawo bije się zazwyczaj na koniec przedstawienia.  W trakcie była przerwa, podczas której mogliśmy coś zjeść. Po przerwie wróciliśmy na salę i z zaciekawieniem oglądaliśmy dalsze losy bohaterki Ani.

Spektakl zakończył się bardzo smutno, gdyż opiekun Ania Mateusz umarł. Dzieciom było bardzo smutno, gdyż był on przyjacielem Ani i bardzo często wstawiał się za nią przed Marylą. Przestawienie bardzo się nam podobało. Była to bardzo fajna wycieczka i miło spędzony dzień.

 

 

Staś

 

 

 

 

  

 

 

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

 

Dnia 24 stycznia 2017 roku nasza klasa była na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zebraliśmy się pod szkołą o 8:30 i pojechaliśmy metrem na wycieczkę. Na miejscu otrzymaliśmy opaski na rękę i karty do uruchomiania różnych eksponatów.

Na początku obejrzeliśmy wystawę kół, następnie weszliśmy do pomieszczenia, w którym mogliśmy się poruszać, jakbyśmy byli na tonącym statku. To było bardzo ciekawe przeżycie. Oglądaliśmy też wystawę „Płyń lub giń”.

Następnie udaliśmy się do pomieszczeń poświęconych człowiekowi. Mogliśmy się tam ścigać z różnymi zwierzętami, np.: kurą, wężem czy hipopotamem. Zobaczyliśmy także organy wewnętrzne człowieka, np.: jak długie jest ludzkie jelito. Udało nam się także sprawdzić, jak leży się na łóżku z kolców, które okazało się bardzo wygodne.

 

To była bardzo ciekawa i interesująca wycieczka. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy.

 

 

 

 

  

 

„KIDSPEAK”

 

W poniedziałek 23 stycznia wzięliśmy udział w spotkaniu ze studentami z innych krajów. Byli to Alex z Ukrainy i Michael z Indonezji. Opowiadali nam po angielsku o swoich krajach. Przygotowali ciekawe prezentacje, które znacznie przybliżyły nam ich ojczyzny. W kolejnych dniach odwiedzą nas na lekcjach języka angielskiego i nawet będziemy mogli zadać im pytania smiley

 

  

 

 

„BĄDŹ POMOCNY”

 

Dnia 18 stycznia wzięliśmy udział w warsztatach integracyjnych przełamujących stereotypowe myślenie na temat osób niepełnosprawnych. Obejrzeliśmy ciekawe prezentacje o życiu osób niepełnosprawnych, jak potrafią sobie świetnie radzić na co dzień, a także porozmawialiśmy na temat trudności, na jakie natrafiają każdego dnia.

W czasie warsztatów dowiedzieliśmy się, jak czują się osoby, które nie widzą, nie słyszą lub nie mogą się poruszać. Mogliśmy nawet spróbować przemieścić się po szkole na wózku inwalidzkim. Było to bardzo trudne zadanie.

Tego dnia nauczyliśmy się wiele na temat osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim tego, że należy być tolerancyjnym i pomocnym.

 

 

 

  

 

WIGILIA KLASOWA

 

Dnia 22 grudnia w naszej klasie odbyła się Wigilia klasowa. Tego dnia przynieśliśmy do szkoły tradycyjne dania, które znajdują się w czasie Wigilii na naszych stołach. Tak jak w domu najpierw złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, a następnie zaczęliśmy poczęstunek.

Rozdaliśmy sobie również prezenty. Ponieważ nikt nie wiedział, komu kupuje prezent, niespodziankę mieli zarówno obdarowywani, jak i obdarowujący.

Szkoda, że taki dzień jest tylko raz do roku.

 

  

 

 

SZKOLNY FINAŁ WOŚP

 

 

W tym roku w czasie akcji wraz z naszymi mamami stworzyliśmy stoisko z loterią. Dziękujemy Wszystkim za udział! smiley

 

 

  

 

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

 

Dnia 6 grudnia nasza klasa udała się na spotkanie z panem Mikołajem Golachowskim, podróżnikiem, który tego dnia specjalnie dla nas przyjechał do szkoły, aby opowiedzieć nam o podróżach. Dowiedzieliśmy się nie tylko jak się spakować, ale także jak zachowywać się wśród dzikich zwierząt.

Nasz gość przygotował dla nas pasjonujący pokaz slajdów ze zdjęciami i filmami. Pan Mikołaj odwiedza głównie Arktykę Zachodnią i subarktyczne wyspy. Widział niejednego wieloryba i bardzo dobrze się na nich zna.

Spotkanie było wspaniałe i wszystkim się bardzo podobało.

 

 

 

  

 

 

Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za słodkie upominki! smiley

 

 

  

 

 

MIŚTRZOSTWA Z MATEMATYKI

 

Dnia 11 listopada w naszej szkole odbyły się MiŚtrzostwa z matematyki. Wyznaczone wcześniej osoby oraz kibice (dzieci z naszej klasy) miały pójść do sali muzycznej, w której odbywały się te zawody.

Pierwszym zadaniem naszych przedstawicieli było narysowanie z zamkniętymi oczami prostokąta i jego przekątnych. Drugim zadaniem było narysowanie idealnego koła również z zamkniętymi oczami. Następnie zmierzyli się z krzyżówką matematyczną. Ostatnim ich wyzwaniem był quiz. Dzieci miały odpowiedzieć na pytanie w ciągu 10 sekund. Jeśli podały poprawną odpowiedź, przechodziły dalej, natomiast  jak im się nie udało, odpadały z gry.

Niestety,  naszej klasie nie udało się znaleźć na podium, ale myślę, że wszyscy się świetnie bawili.

 

  

 

 

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

 

 

Dnia 18 listopada udaliśmy się na spotkanie, w naszej szkole, z pszczelarzem. Pan był bardzo miły i pokazał nam, jak wygląda królowa pszczół, robotnice i trzmiele. Widzieliśmy także szerszenie i osy. Obejrzeliśmy ciekawy pokaz na temat pracy w ulu i dowiedzieliśmy się, że pszczoły robotnice bardzo ciężko pracują i nie żyją długo. Natomiast królowa może żyć nawet 7 lat. Pszczelarz pokazał nam także swój strój i przyrządy, które używa na co dzień w pracy.

 

Na zakończenie pan wyjaśnił nam, że jeśli będziemy codziennie pić wodę z miodem, to uodpornimy się i nie zachorujemy. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia. A na zakończenie zostaliśmy poczęstowani pysznym waflem  z miodem.

 

 

 

  

 

LOTEK „BEZ DZIECI NIE POLECI”

- WYCIECZKA DO SIEDZIMY LOT-U

 

Dnia 14 listopada nasz klasa pojechała na wycieczkę do firmy LOT. Pierwszym punktem wycieczki był piękny, szklany budynek, w którym mieści się siedziba firmy. Zostaliśmy miło przywitani przez naszych przewodników i rozpoczęło się zwiedzanie.

Mieliśmy zajęcia o samolotach i o tym jak należy się odpowiednio spakować na wyjazd. Uczyliśmy się, co należy zabrać do bagażu podręcznego i co do zwykłego, a czego nam nie wolno wziąć. Spakowaliśmy nawet nasze bagaże.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie hangaru, w którym odbywają się przeglądy samolotów, a także ich naprawy. Stały w nich ogromne samoloty, a mimo tego było w nim pełno miejsca.

Ostatnim punktem naszego spotkania był taras widokowy na lotnisku Chopina. Na miejsce zabrał nas autokar, który na co dzień zawozi pilotów i stewardessy na lotnisko. Mogliśmy się poczuć jak prawdziwa załoga. Na tarasie udało nam się zobaczyć jak samoloty startują i lądują.

 

Wycieczka była wspaniała i wszystkim się podobała. Mamy mnóstwo miłych wspomnień i cudownych zdjęć.

 

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO
 


Dnia 26 października nasza klasa pojechała do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Mimo, że pogoda nam nie dopisała bawiliśmy się świetnie. Pani, która pracuje w Ogrodzie Botanicznym bardzo ciekawie opowiadała nam o drzewach i krzewach, które można tam spotkać. Pokazała nam również  jak  rozpoznać: dąb, tulipanowca, cis, sosnę, grujecznika japońskiego, miłorząb i wiele innych drzew.

Kolejną atrakcją naszej wycieczki był spacer, na którym zbieraliśmy piękne kolorowe liście. Później mogliśmy oglądać nasze okazy pod mikroskopem i przyjrzeć się dokładnie jak wygląda budowa liścia.

Każdy z nas był zachwycony wizytą w Ogrodzie Botanicznym. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat otaczającej nas przyrody, widzieliśmy dużo drzew i krzewów, których  nie można zobaczyć na co dzień. Ogród Botaniczny jesienią wygląda pięknie
Wycieczka była super, wracaliśmy do szkoły pełni wrażeń i z  uśmiechniętymi buziami.

 

 

  

UWAGA, UWAGA!

 

 

Wielkie planowanie zakończone sukcesem. Klasa 4D przeznaczyła pieniądze zebrane w czasie „Pchlego targu” na fundację „Przystań, ocalenie”, która ma za zadanie pomagać zwierzętom.

 

http://www.przystanocalenie.pl/index.php

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 81196 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.