Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 1a 

 

DZIEŃ KOBIET
(i dziewczynek)

 

 

 

Kochani chłopcy!
To był dla nas wyjątkowy, cudowny dzień! Dziękujemy Wam baaaaardzooooo!!!
Za wspaniałe prezenty, za pachnące kwiaty, za pamięć, za życzenia wrzucone do skrzynki, za niespodziankę i wspólną zabawę.
Dziękujemy…..
                                                                            

 

Pani Nina i dziewczynki

 


 

 

  

 

W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM
Wielkanoc

 


 

 

A  my już przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych…
Podczas warsztatów w Muzeum Etnograficznym, rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach  związanych z tymi świętami, poznawaliśmy symbolikę wielkanocnych potraw, zwiedzaliśmy wystawę tematyczną, a nawet ozdabialiśmy doniczki, w których samodzielnie sialiśmy owies.

 

  

 

 

„W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH”!!!

 

 

 

 

  

 

„MŁODZI ODKRYWCY”
Elektromagnetyzm

 

 

 

  

 

 

„JESTEŚ WIDOCZNY – JESTEŚ BEZPIECZNY”
 

 

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego, w myśl zasady : bądźmy widoczni na drodze,  Samorząd Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego rozpoczęły kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
Kampanię tę wspiera Zarząd Dzielnicy Ursynów i w związku z tym nasze „mandarynkowe” pierwszaki miały szansę odbyć profesjonalne szkolenie z zakresu bezpiecznego zachowania się w ruchu publicznym. A szkolenie to prowadzili specjaliści – pracownicy WORD. Trzeba przyznać, że nasi pierwszoklasiści wykazali się doskonałą wiedzą i świadomością zagrożeń i bardzo aktywnie uczestniczyli w tej ważnej lekcji.
Chętnie i bez skrępowania udzielali też wywiadów smiley
Jednym z głównych celów kampanii jest nauczenie najmłodszych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Uczestnicy akcji dowiadują się nie tylko dlaczego trzeba nosić odblaski, ale także, jak je nosić, aby rzeczywiście poprawiały widoczność pieszego lub rowerzysty. Wszyscy uczestnicy otrzymali fantastyczne prezenty - zestawy elementów odblaskowych. I natychmiast wypróbowali ich działanie! Nawet Pan Burmistrz sprawdzał jak się nosi opaskę odblaskową na nodze, a Pani Naczelnik pomagała przytwierdzać odblaski!
Było to bardzo ważne, inspirujące spotkanie. Przeszkolone dzieci otrzymały również pracę domową – swoją wiedzę przekazać rodzicom i opowiedzieć, jak ważne jest bycie widocznym na drodze.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom WORD oraz Zarządowi Dzielnicy Ursynów za tę lekcję, za upominki, za całą wiedzę, która zawiera się w jednym prostym zdaniu: „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

 

 

 

 

  

 

 

Z WIZYTĄ
W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

 

 

 

  

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY 2018
Tak się bawi, tak się bawi… I A!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

  

 

 

MULTIMEDIALNE LEKCJE
 

 

 

Od czasu, kiedy w naszej sali zawisła tablica interaktywna, takie lekcje to nasza codzienność smiley

 

 

 

  

 

 

Z CAŁEGO SERCA
DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ
GRAMY DLA WOŚP!!!!!!!!

 

 

 

 

  

 

ZABAWA W SKLEP
lekcja matematyki w naszej klasie

 

 

 

  

 

 

SPEKTAKL
„PIPPI POŃCZOSZANKA I MIKOŁAJ”

 

 

 

  

 

 

NASZE SUKCESY
 

Nasze koleżanki brały udział w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny.
Ich stroiki były śliczne, bardzo świąteczne i oryginalne i dlatego Michalina zajęła II miejsce w konkursie, a Zuzia została wyróżniona.
Brawo, dziewczynki! Gratulacje!

 

 

 

  

 

 

WIGILIA KLASOWA

 

 


 

 


 

  

 

 

MIKOŁAJKI
Z OZOBOTAMI I KODOWANIEM

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

TWORZYMY

ODLEWY NASZYCH RĄK
 

 

 

Raz w tygodniu odwiedza nas Pani Marysia – mama Stasia i robi nam odlewy naszych rąk. Każdy z nas dostanie odlew swojej ręki w nagrodę za to, że wzorowo wypełniliśmy karty monitorujące mycie zębów.
Dziękujemy, Pani Marysiu!

 

 

 

  

 

 

MŁODZI ODKRYWCY
„Prąd elektryczny”

 

 

 

 

 

  

 

 

OSTATNIE SPOTKANIE
Z PANEM GRZEGORZEM

 

 

Kończy się projekt „Bezpieczna+”, kończą się nasze spotkania z Panem Grzegorzem… Bardzo żałujemy, bo był to dla nas czas nowych doświadczeń i wiadomości. Polubiliśmy Pana Grzesia…
Nasze ostatnie spotkanie było filmowane, gdyż powstaje film podsumowujący cały projekt. Rozstawione głośniki, kamery, mikrofony spowodowały, że czuliśmy się jak prawdziwi aktorzy!
Cieszymy się, że poznaliśmy Pana Grzegorza, że nauczył nas, jak zachowywać się wobec osoby niewidomej, podzielił się z nami swoją wrażliwością i swoim postrzeganiem świata. To były ważne spotkania.

 

 

 

 

 

  

 

 

OZOBOTY
W NASZEJ KLASIE


 

Ozoboty – to takie małe robociki, które możemy zaprogramować przy pomocy odpowiednich kodów.
Więc my programujemy, a ozoboty szaleją w naszej klasie! Od jakiegoś czasu są u nas częstymi gośćmi i już potrafimy nad nimi zapanować, ale na początku rzeczywiście szalały, a my mieliśmy super zabawę! Teraz już nawet literki potrafią pisać zgodnie z kierunkiem, który im wyznaczymy!

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Z CYKLU: NASZE PREZENTACJE
Temat: Zwierzęta domowe

 

 

 

  

 

 

PROGRAMUJEMY!!!!!!!!!!!!!!
W Ministerstwie Cyfryzacji

 

 

 

  

 

GABINET PROTETYCZNY
W NASZEJ KLASIE

 

 

Nasza sala lekcyjna zamieniła się w gabinet protetyczny, kiedy odwiedziła nas mama Stasia. Pani Maria przygotowała dla nas fantastyczne zajęcia! Było o higienie jamy ustnej, były ciekawostki na temat uzębienia różnych zwierząt, było zadanie związane z rozpoznawaniem i nazywaniem zębów, był pokaz protez i pojedynczych zębów, ale największe emocje wzbudziła… ręka naszej pani, a właściwie palec!
Mama Stasia zrobiła prawdziwy odlew dłoni pani Niny w geście grożącego palca. Najwięcej emocji było, kiedy pani nie mogła wyjąć ręki i pomagaliśmy z całej siły wyciągać! Teraz „palec” stoi w naszej klasie i ostrzega, żebyśmy dobrze pracowali podczas lekcji!
Teraz ważne zadanie przed nami. Dostaliśmy karty monitorujące mycie zębów i klepsydry mierzące czas mycia. Szorujemy zęby 2 razy dziennie, zapisujemy w kartach i czekamy na kolejne spotkanie z mamą Stasia, która nas oceni i nagrodzi tych wytrwałych smiley
Pani Marysiu, baaaaaardzoooo dziękujemy za to spotkanie! Było cudownie!!!
Dużo się nauczyliśmy i doskonale się bawiliśmy!
Dziękujemy smiley

 

 

 

 

  

 

 

KODUJEMY!!!!
Code Week 2017

 

 

 

  

 

SPOTKANIE Z PANEM GRZEGORZEM
 

 

 

Nasze kolejne spotkanie z Panem Grzegorzem to niezapomniana lekcja o tym, jak żyją na co dzień i z jakimi trudnościami zderzają się osoby niewidome.
Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób możemy pomóc osobie, która nie widzi, uzyskaliśmy wiele praktycznych rad i wskazówek. Każde spotkanie z Panem Grzesiem, to dla nas ogromna lekcja pokory i wiele emocji. Cieszymy się, że Pan nas odwiedza…

 

 

 

  

 

 

NARODOWY INSTYTUT AUDIOWIZUALNY
„FINA”

 

 

Narodowy Instytut Audiowizualny organizuje laboratoria medialne dla dzieci.
Podczas warsztatów można zgłębić zagadnienia związane z edukacją medialną 
m.in. dotyczące zasad funkcjonowania Internetu, podstaw komunikacji, bezpieczeństwa w sieci czy tego, jak gromadzić, przechowywać czy archiwizować dane. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem: „Od słuchawki do smartfona”.

 

 

 

  

 

 

OGÓLNOPOLSKIE URODZINY
KSIĄŻKOWEGO MISIA

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY NAUKOWE
„MŁODZI ODKRYWCY” - elektryzowanie

 

 

 

  

 

 

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY


 

W zakresie bezpiecznego poruszania się ulicami miasta, przeszkolił nas sam funkcjonariusz Straży Miejskiej! Jesteśmy gotowi, aby być świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

 

 

  

 

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

 

 

 

  

 

MULTIMEDIALNA NAUKA

 


 

Jak to miło mieć dobrych kolegów! W sali lekcyjnej naszej zaprzyjaźnionej klasy 1b, jest tablica multimedialna. I my czasami zamieniamy się na sale!!!
Mnóstwo radości nam sprawiła „zabawa” przy tablicy. Nawet nie zauważyliśmy, że zrobiliśmy wiele ćwiczeń z podręcznika!

 

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA


 

 

Wszystkim naszym kolegom z klasy 1a, jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!!!
                                                                                               

 

Dziewczynki smiley

 

 

 

  

 

 

Z WIZYTĄ
W MUZEUM WARSZAWY

 


 

 

Wykorzystując film animowany oraz eksponaty, zastanawialiśmy się nad różnymi formami opowiadania bajek i baśni. Odkryliśmy, jak z jednego przedmiotu może wyniknąć cała opowieść. Wybrane przez nas eksponaty, stały się inspiracją do samodzielnej twórczości. Wymyślaliśmy własne baśniowe historie i wykonaliśmy do nich ilustracje.
A poza tym pospacerowaliśmy sobie po naszej pięknej Starówce...

 

 

 

 

  

 

 

WYMYSŁY POD LASEM
 

 

Oj, wymyślają w tych Wymysłach!!! Nawet ziemniak ma swoje święto!
Spędziliśmy tam pół dnia, poznając historię uprawy ziemniaka, przygotowując placki i kompot, kopiąc ziemniaki, jedząc pieczone ziemniaki, karmiąc zwierzęta i ogólnie cudownie się bawiąc!
Piękne, magiczne miejsce w malowniczej okolicy…
„Wsi spokojna, wsi wesoła…”, pachnący jabłkami sad, oświetlone słońcem pole, zapach dymu z ogniska, rozśpiewane zwierzęta w zagrodzie, cudowna Pani Kasia
i jej niezwykłe opowieści… Och, odpoczęliśmy sobie od gwaru miasta

 

 

  

 

 

A TAK 1A SPRZĄTA ŚWIAT...

 

 

 

  

 

 

A NAM JEST SZKODA LATA…
 

 


Wspominamy wakacje, opowiadamy o miejscach, które odwiedziliśmy, oglądamy zgromadzone zdjęcia, dzielimy się wrażeniami… I robimy wakacyjne plakaty, pełne słońca, pięknych miejsc i naszej letniej swobody.

 

 

 

  

 

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...”
                                                                               
A. de Saint – Exupery

 

 

 

 

W czwartek, 14 września odwiedził nas Pan Grzegorz, prezes fundacji Oczy Serca. To nasze pierwsze, z cyklu kilku spotkań z tym niezwykłym człowiekiem.
Pan Grzegorz jest niewidomy. Jest również zabawny, ma świetne poczucie humoru, potrafi ciekawie opowiadać, ma dobry kontakt z dziećmi, jest pogodny i bardzo sympatyczny. Nasz gość wprowadził nas w świat osób niewidomych i niedowidzących. Pan Grzegorz przywiózł ze sobą ogromną, ciężką walizkę, z której co rusz wyjmował kolejne przyrządy ułatwiające życie codzienne osobom niewidomym. I tak mogliśmy zapoznać się z alfabetem Braille'a, obejrzeć książki dla niewidomych, a także spróbować samemu napisać kilka liter lub cyfr.
Byliśmy bardzo poruszeni tym spotkaniem, pełni podziwu dla naszego gościa, jego samodzielności i pogody ducha. Z niecierpliwością czekamy na kolejną rozmowę.

 

 

 

  

 

MIŚ URSYNEK
W NASZEJ KLASIE

 

 

 

I już wrzesień… Już zabrzmiał pierwszy dzwonek, a nawet kilka…  smiley
A do nas na lekcje zawitał Miś Ursynek, którego otrzymaliśmy od Pana Burmistrza!
Zasiadł za biurkiem pani i lekcje prowadził! Kazał sobie podawać coś do prawej łapki, do lewej, to podrapać się po lewym uszku, to po prawym… potem rozsiadł się wygodnie na krzesełku, a my z zawiązanymi oczami, zakodowaną drogą musieliśmy dojść do niego i wtedy było wielkie przytulanie! Świetnie bawiliśmy się z naszym Misiem, a pani powiedziała, że to była lekcja matematyki i właśnie ćwiczyliśmy orientację przestrzenną i kodowanie!

 

No to super! Dzięki, Misiu Ursynku!

 

 

 

 

  

 

WITAJ PIERWSZA KLASO!!!
 

 

Może trudno w to uwierzyć, ale my, uczniowie klasy 1a, z radością wróciliśmy po wakacjach do szkoły! Mamy tu przecież swoją panią, kolegów i koleżanki, a nawet w ubiegłym roku szkolnym nawiązaliśmy pierwsze przyjaźnie…
Przekonaliśmy się też, że nauka może być świetną zabawą i niezwykłą przygodą, dlatego…

   
                   

 WITAJ SZKOŁO!!!
 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 81204 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.