Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 3b 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 

Z okazji Dnia Dziecka, 5 czerwca, uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach z sensoplastyki prowadzonych przez p. Paulę Madej oraz p. Patrycję Bijata.
Dużo mieszali, przelewali, ugniatali i świetnie się bawili.

 

 

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY W CENTRUM PIENIĄDZA W NBP

 

Dnia 12.04.2018r. byliśmy na warsztatach w Centrum pieniądza w NBP. Odbyliśmy lekcję „Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?”. Zajęcia poświęcone były monetom – ich historii, budowie, rodzajom. Rozwiązując zagadki, podążaliśmy tropem zwierząt ukrytych na monetach z całego świata. Dowiadując się, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt i jednocześnie poznają proces projektowania i produkcji monet.

 

 

 

 

  

 

ROWEROWY MAJ

 

 

Dnia 11.04.218 r. odbyły się w naszej klasie warsztaty przygotowujące nas do kampanii Rowerowy maj. Pan Sebastian przypomniał nam zasady bezpiecznej jazdy rowerem. Obejrzeliśmy film jak bezpiecznie i mądrze pozostawić rower pod szkołą. Na koniec pracowaliśmy w grupach przypominając sobie znaki drogowe.

 

 

 

  

 

 

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

 

 

Dnia 28.03.2018 r. przygotowaliśmy w naszej klasie śniadanie wielkanocne. Podzieliliśmy się jajkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Następnie rozmawialiśmy o tradycjach i przygotowaliśmy wspólnie pisanki.

 

 

 

  

 

 

WYCIECZKA DO PUŁTUSKA

 

 

Dnia 21.03.2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Pułtuska, gdzie na zamku odbyliśmy zajęcia warsztatowe na temat "ABC zachowania przy stole”. Najpierw zwiedziliśmy zamek. Obejrzeliśmy różne pomieszczenia, dowiedzieliśmy się dużo o przeszłości i współczesnym funkcjonowaniu zamku, obejrzeliśmy malowniczą panoramę miasta. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe. Po warsztatach sprawdzaliśmy naszą wiedzę podczas spożywania przystawek, dwudaniowego obiadu i deseru. Z tym zadaniem poradziliśmy sobie na szóstkę.

 

 

 

 

  

 

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

 

 

21.03. jest obchodzony Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia na znak solidarności z osobami chorymi, wszyscy nałożyliśmy kolorowe skarpetki, każdą z innej pary.

 

 

  

 

 

KODOWANIE NA DYWANIE

 

 

Dnia 20.03.2018 r. w naszej klasie odbyły się zajęcia z kodowania. Zabawę zaczęliśmy od układania wzorów ukrytych w słownej instrukcji. Kolorowe kubeczki zamieniły się w piękne drzewa owocowe i kwiaty. Następnie układaliśmy wzory symetryczne. Już nie możemy doczekać się kolejnej lekcjismiley

 

 

 

 

  

 

 

KABOOM

 

 

Kubek, patyczki i gotowa gra KABOOM. Na jednej z ostatnich lekcji losowaliśmy patyczki i podawaliśmy wyniki działań. Jeśli odpowiedź była prawidłowa zostawialiśmy patyczek przy sobie. Jeśli wylosowaliśmy KABOOM! musieliśmy oddać wszystkie patyczki. To była fantastyczna zabawa i utrwalanie tabliczki mnożenia!

 

 

 

  

 

 

WARSZTATY MŁODZI ODKRYWCY

 

 

Dnia 23.02.2018 r. odbyły się w naszej klasie kolejne warsztaty. Tematem zajęć było światło. Zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się ,czym jest laserowe załamywanie i rozpraszanie światła.  Badaliśmy również światło białe z różnokolorowymi przesłonami.

 

 

 

 

  

 

OZOBOty – PROGRAMUJemy!

 

 

Małe, ale bardzo inteligentne roboty do nauki programowania zawitały w klasie 3b. Ozoboty zabrały dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programowały zadania, które następnie wykonał robot.

 

 

 

  

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

 

Dnia 8.02.br. odbył sie w naszej szkole bal karnawałowy. Wszyscy bez wyjątku byliśmy przebrani, nasze Panie również. Na balu bawiliśmy się rewelacyjnie były tańce, zabawy i mnóstwo atrakcji. Po balu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Po powrocie do sali czekał na nas pyszny poczęstunek.  Już nie możemy doczekać się kolejnego balu. 

 

 

 

 

  

 

 

APEL BEZPIECZNE FERIE

 

 

Dnia 11.01.2018 r. zorganizowaliśmy apel „Bezpieczne Ferie”. Podczas krótkiego występu przypomnieliśmy, o czym należy pamiętać, aby być bezpiecznym podczas zimowego odpoczynku. 

 

 

 

 

  

 

 

SZKOLNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 
 
 
Dnia 7 stycznia, w naszej szkole, odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji nasza klasa wraz z klasą 3a przygotowywała pchli targ i fontannę czekoladową. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

 
 
 
 
WIGILIA KLASOWA
 
 
 
W naszej szkole, 22 grudnia, był wyjątkowy. Tego dnia obchodziliśmy wigilie klasowe. Na pierwszej lekcji odbyło się szkolne kolędowanie, my zaśpiewaliśmy kolędę „Hej kolędą”. Na kolejnej godzinie obejrzeliśmy przygotowane przez świetlicę jasełka. Potem wspólnie rozpoczęliśmy wigilię klasową. Na naszych stołach gościły tego dnia słodycze, owoce i słone przekąski. Na początku złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem, a zwieńczeniem tego dnia było wspólne odśpiewanie kolęd. 
 
 
 
 

 

 

 

  

 

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

 

Tym razem dla naszych rówieśników z Łodzi przygotowaliśmy kartki świąteczne. Pokolorowaliśmy je, a na odwrocie napisaliśmy życzenia świąteczne i adres.  Teraz z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.

 

 

 

  

 

TEATR

 

 

Dnia 13.12. 2017 r. byliśmy w teatrze w Domu Kultury Imielin. Obejrzeliśmy przedstawienie: pt. „Cudaczek-Wyśmiewaczek”. Po przedstawieniu mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z aktorami. 

 

 

 

  

 

 

11 LISTOPADA

 

Dnia 10 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia ubraliśmy się na galowo i przypięliśmy kotyliony.

 

 

 

 

  

 

GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

 

 

W poniedziałek 6 listopada nasza klasa pojechała na Grób Nieznanego Żołnierza. Na początku złożyliśmy kwiaty na grobie. Później wysłuchaliśmy przewodnika, który opowiedział nam historię tego miejsca. Następnie przenieśliśmy się do izby pamięci, obejrzeliśmy prezentację o wojsku i odznakach. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcia w czapkach żołnierskich. Wycieczka była dla nas wspaniałą lekcją historii.

 

 

 

 

  

 

TEATR

 

 

W październiku i listopadzie byliśmy w teatrze w Domu Kultury Imielin. Obejrzeliśmy dwa przedstawienia: „Pimpuś Sadełko” i „Kuferek Pana Andersena”. Po przedstawieniu mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z aktorami.

 

 

 

  

 

WARSZTATY MAŁODZI ODKRYWCY

 

 

Dnia 26.10.2017 r. odbyły się w naszej klasie warsztaty. Badaliśmy gęstość różnych substancji. Dowiedzieliśmy się, że znaczny ciężar przedmiotu wcale nie świadczy o jego dużej gęstości.  Warsztaty bardzo nam się podobały.

 

 

 

 

  

 

 

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

 

 

 

Dnia 2 października, w szkole, odbył się Festiwal Piosenki Powstańczej. Nasza klasa również wzięła w nim udział. Wykonaliśmy utwór "Serce w plecaku".

 

 

 

  

 

 

TEATR KAMIENICA

 

 

We wrześniu odwiedziliśmy Teatr Kamienica. Obejrzeliśmy spektakl edukacyjny „Kulek”. Dotyczył bezpieczeństwa w ruchu tramwajowym. Dowiedzieliśmy się, jak powinniśmy zachowywać się jadąc tramwajem, jak reagować na sytuacjach zagrożenia życia tak, żeby zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

Dnia 29.09.2017r. obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły małe prezenty.

 

 

 

 

 

  

 

 

CHATA WYMYSŁY POD LASEM

 

 

 

Wspólnie z klasą 3c i klasą 3d wybraliśmy się do Pomiechówka na „Wielki rwetes u Basi”. Atrakcjom nie było końca. Najpierw uczyliśmy się piosenki i piekliśmy ciasto ze śliwkami. Następnie zwiedziliśmy całe gospodarstwo. Potem zjedliśmy pyszną kiełbaskę, aby mieć siłę szatkować kapustę i ją kisić. Uczyliśmy się, jak zatrzymać trochę lata w słoikach. A na sam koniec  zjedliśmy nasze pyszne ciasto ze śliwkami. 

 

 

 

 

  

 

LISTY/POCZTÓWKI

 

 

Pisanie listów i pocztówek będzie dla nas wielką przygodą. Pierwsze pocztówki wysłaliśmy już do naszych rówieśników w Łodzi. Z wielką niecierpliwością czekamy na odpowiedź.  

 

 

 

  

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

 

Dnia 15.09.2017 r. w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Na pierwszej lekcji wyposażeni w rękawice i duży worek posprzątaliśmy teren zielony, znajdujące się obok szkoły.

 

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 81203 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.