Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 3b 

 

 

SPRAWOZDANIE ZA II PÓŁROCZE

 

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy integracyjnej 3b mieli dużo osiągnięć, brali udział w wydarzeniach szkolnych, konkursach, zajęciach dodatkowych rozwijających nowe umiejętności o czym warto wspomnieć szczegółowo.

W październiku 2018r uczniowie rozpoczęli dodatkowe zajęcia pt. ”Mały żeglarz”, które ukończyli w maju br  i otrzymując Odznakę Żeglarza, a tym również możliwość żeglowania w kolejnych miesiącach przy współpracy rodziców uczniów ze Szkołą Żeglarską Kliwer. Program zajęć zgodny z celami kształcenia ogólnego dla klasy III zakładał przede wszystkim  naukę podstaw żeglarstwa, współpracy, szacunku i wzajemnej pomocy. 

W tym miesiącu również uczniowie rozpoczęli cykl warsztatów pt. ”Młodzi odkrywcy”, co dało inspirację Łukaszowi do budowania maszyn i robotów na zajęciach dodatkowych z elektroniki.

Kacper i Brunon reprezentowali naszą klasę zadziwiając swoimi sportowymi pasjami nauczycieli karate i piłki nożnej na zajęciach dodatkowych.

Wszyscy uczniowie rozwijali zdolności kulinarne i przyswajali zasady zdrowego odżywiania uczestnicząc aktywnie w zajęciach  pt. „Zdrowy uczeń” na łamach szkoły.

W listopadzie uczniowie wystąpili na Festiwalu Piosenki Powstańczej z przedstawieniem pt. ”Pociąg do niepodległości” upamiętniając 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości,  za co nagrodzono uczniów głośnymi brawami.

Uczniowie klasy 3b wzięli udział również w konkursie Omnibus dla III klas na etapie szkolnym, z wiedzy ogólnej,  w którym Brunon zajął I miejsce , a Łukasz II , co umożliwiło chłopcom przejście do finału.

W konkursie plastycznym pt. ”Portret Józefa Piłsudskiego” Gabrysia wykonała portret Józefa Piłsudskiego – twórcy niepodległego państwa i zajęła II miejsce. Bardzo przemyślany i twórczy szkic uczennicy został wyeksponowany na wystawie szkolnej, którą mogli podziwiać uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

Ponadto uczniowie klasy 3b wzięli udział w konkursie pt.„Alfik matematyczny”, w którym Miłosz otrzymał dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie. W olimpiadzie wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus Jakub był laureatem IV stopnia, a Magda V.

W grudniu na wspólnym kolędowaniu klas I-III dzieci z klasy 3b zaśpiewały kolędę pt.”Gore gwiazda Jezusowi.” przy akompaniamencie na gitarze, na której zagrała mama Miłosza . Dodatkowo uczniowie zagrali na instrumentach perkusyjnych i wyśpiewali wyróżnienie za wspaniały występ. Należy w tym miejscu nadmienić, że uczniowie klasy 3b lubią grać na instrumentach i rozwinęli umiejętność gry na flecie w I semestrze. Jeden z uczniów Miłosz jest utalentowany muzycznie i chętnie dzieli się swoją wiedzą z rówieśnikami poprzez referaty o tematyce muzycznej i umiejętnościami -  prezentowaniem utworu muzycznego w zaawansowanej formie.

Dodatkowym noworocznym osiągnięciem w styczniu br podczas WOŚP organizowanej w szkole był występ taneczny Gabrysi, która zatańczyła na scenie w grupie tanecznej pt. „Akcent”. Zapoczątkowało to myślenie dziewczynki o zbliżających się konkursach tanecznych w kolejnym semestrze.

W lutym 5 uczniów: Gabrysia, Madzia, Piotrek, Miłosz i Brunon zakwalifikowali się do szkolnego etapu konkursu matematycznego pt.” Świetny ze mnie matematyk”.

W marcu Miłosz zakwalifikował się do III etapu – etap dzielnicowy konkursu matematycznego pt. „Świetny ze mnie matematyk”.

W maju Miłosz otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik”.

Uczniowie klasy 3b w II semestrze podejmowali nowe wyzwania, chętnie uczyli się nowych rzeczy, rozwijali swoje zainteresowania na zajęciach szkolnych  jak i dodatkowych. Potrafili dzielić się zdobytymi osiągnięciami ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy. Pokazali uzdolnienia żeglarskie,  techniczne,  matematyczne, taneczne, sportowe, muzyczne, plastyczne, a nawet kulinarne. W IV klasie mam nadzieję, że wykorzystaną zdobyte umiejętności i będą osiągać kolejne liczne sukcesy.

                        

 

 Karolina Pastuszka-Gawle  i Beata Bojanowska – nauczyciele

 

 

  

 

MASKOTKI

 

Po raz pierwszy przygotowaliśmy się do szycia maskotki. Trochę zajęło nam to czasu, ale maskotki są już gotowe. 

 

 

 

                       

 


 

 
WARSZTATY NAUKOWE „MŁODZI ODKRYWCY
Temat: „Rośliny owadożerne”
 
 
 

 

  

 

 

SPOTKANIE Z AUTOREM

 

 

W dniu 12 marca br odbyło się spotkanie uczniów z klasy 3b z autorem książek dla dzieci Wlademarem Cichoniem. Pan Waldemar opowiedział dzieciom historię powstania książek jego autorstwa. Uczniowie mogli zadawać pisarzowi pytania, wysłuchać opowiadania czytanego przez samego autora. Na zakończenie spotkania Pan Waldemar rozdał autografy i podpisał zamówione przez uczniów książki. Spotkanie było bardzo ciekawe, a dzieci z dużym zaangażowaniem czytały zamówione książki, już na przerwie, po spotkaniu z autorem.

 

 

 

  

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

 

Dnia 23 stycznia br uczniowie z klasy 3b bawili się na balu karnawałowym zorganizowanym w szkole w kolorowo przyozdobionej sali gimnastycznej. Zabawę prowadziło dwóch klaunów, którzy co chwilę proponowali dzieciom nowe atrakcje tj. przechodzenie pod liną krokiem tanecznym, pokaz czarów, w którym dzieci wymyślały zaklęcia i sprawdzały gdzie zniknęły 3 kolorowe wstążki, różnorodne tańce, w tym wąż z kolorowymi serpentynami z krepiny. W trakcie balu odbyła się również sesja fotograficzna, aby upamiętnić wspaniałe chwile, uśmiechy dzieci i piękne stroje. Potem swobodnym tańcom nie było końca. Uczniowie wcale nie chcieli zejść z parkietu jak nauczyciel ogłosił, że zabawa dobiegła końca.

 

 

 

  

 

SPRAWOZDANIE ZA I PÓŁROCZE

 

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klasy integracyjnej 3b mieli dużo osiągnięć, brali udział w wydarzeniach szkolnych, konkursach, zajęciach dodatkowych rozwijających nowe umiejętności o czym warto wspomnieć szczegółowo.

W październiku uczniowie rozpoczęli dodatkowe zajęcia pt. ”Mały żeglarz”.

Program zajęć zgodny z celami kształcenia ogólnego dla klasy III zakłada przede wszystkim   naukę podstaw żeglarstwa, współpracy, szacunku i wzajemnej pomocy. Na zajęciach uczniowie zdobywają wiedzę z teorii podstaw żeglowania, przygotowując się tym samym do działania na wodzie w maju i czerwcu, nabywają sprawności żeglarskie. W trakcie zajęć uczniowie zaprezentowali już zdobyte wiadomości ( min. wiązanie węzłów, poprawne zapinanie kapoka, znajomość budowy jachtu, podstawowe komendy żeglarskie)  pracując tym samym na Odznakę Żeglarza. 

W tym miesiącu również uczniowie rozpoczęli cykl warsztatów pt. ”Młodzi odkrywcy”, co dało inspirację Łukaszowi do budowania maszyn i robotów na zajęciach dodatkowych z elektroniki.

Kacper i Brunon reprezentowali naszą klasę zadziwiając swoimi sportowymi pasjami nauczycieli karate i piłki nożnej na zajęciach dodatkowych.

Wszyscy uczniowie rozwijali zdolności kulinarne i przyswajali zasady zdrowego odżywiania uczestnicząc aktywnie w zajęciach  pt.„ Zdrowy uczeń” na łamach szkoły.

W listopadzie uczniowie wystąpili na Festiwalu Piosenki Powstańczej z przedstawieniem pt. ”Pociąg do niepodległości” upamiętniając 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości,  za co nagrodzono uczniów głośnymi brawami.

Uczniowie klasy 3b wzięli udział również w konkursie Omnibus dla III klas na etapie szkolnym,     z wiedzy ogólnej,  w którym Brunon zajął I miejsce, a Łukasz II, co umożliwiło chłopcom przejście do finału.

W konkursie plastycznym pt. ”Portret Józefa Piłsudskiego” Gabrysia wykonała portret Józefa Piłsudskiego – twórcy niepodległego państwa i zajęła II miejsce. Bardzo przemyślany i twórczy szkic uczennicy został wyeksponowany na wystawie szkolnej, którą mogli podziwiać uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

Ponadto uczniowie klasy 3b wzięli udział w konkursie pt. „Alfik matematyczny” na którego wyniki nadal czekamy.

W grudniu, na wspólnym kolędowaniu klas I-III, dzieci z klasy 3b zaśpiewały kolędę pt. ”Gore gwiazda Jezusowi.” przy akompaniamencie na gitarze, na której zagrała mama Miłosza . Dodatkowo uczniowie zagrali na instrumentach perkusyjnych i wyśpiewali wyróżnienie za wspaniały występ. Należy w tym miejscu nadmienić, że uczniowie klasy 3b lubią grać na instrumentach i rozwinęli umiejętność gry na flecie w I semestrze. Jeden z uczniów, Miłosz, jest utalentowany muzycznie i chętnie dzieli się swoją wiedzą z rówieśnikami poprzez referaty o tematyce muzycznej i umiejętnościami -  prezentowaniem utworu muzycznego w zaawansowanej formie.

Dodatkowym noworocznym osiągnięciem w styczniu br, podczas WOSP, organizowanej w szkole, był występ taneczny Gabrysi, która zatańczyła na scenie w grupie tanecznej pt.  „Akcent”. Zapoczątkowało to myślenie dziewczynki o zbliżających się konkursach tanecznych w kolejnym semestrze.

Uczniowie klasy 3b w I semestrze odważnie podejmowali nowe wyzwania, chętnie uczyli się nowych rzeczy, rozwijając swoje zainteresowania na zajęciach szkolnych  jak i dodatkowych. Potrafili dzielić się zdobytymi osiągnięciami ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy. Pokazali uzdolnienia techniczne,  matematyczne, taneczne, sportowe, muzyczne, plastyczne, a nawet kulinarne. W kolejnym semestrze mamy nadzieję na  kontynuowanie dotychczasowych osiągnięć dzieci, dopingowanie pozostałych uczniów klasy do nowych wyzwań, z równoległym  kładzeniem  nacisku przy tym na wzajemny szacunek i rozwój zainteresowań.

                                                                      

 

Sylwia Lijewska i Beata Bojanowska – nauczyciele

 

  

 

 

CODE WEEK

 

Już za nami kolejny Tydzień Kodowania. Tak jak inne dzieci w Europie spędziliśmy go aktywnie, oczywiście kodując!  

 

 

 

  

JESIEŃ

 

Jesień za oknem jest najlepszą inspiracją do prac plastycznych, które tak bardzo lubimy! Dzięki jesieni mamy mnóstwo skarbów, które wykorzystujemy na różne sposoby…tym razem do tworzenia obrazów.

 

 

 

  

FESTIWAL PIOSENKI POWSTAŃCZEJ

 

Już za nami czwarty festiwal piosenki powstańczej. W tym roku zaśpiewaliśmy piosenkę "Hej chłopcy bagnet na broń". Cieszymy się, że tak dobrze nam poszło, ale szkoda że to ostatni festiwal z naszymi Paniami.

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 81196 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.