Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 6b 

WYJŚCIE DO TEATRU

 

W dniu 9 maja nasza klasa była w Teatrze Rampa na musicalu „Oto Oliver Twist”. Powstał on na podstawie powieści Charlesa Dickensa „Oliver Twist”. Musicalowa historia była humorystyczna i tajemnicza z dreszczykiem emocji. Na scenie można było zobaczyć taniec przy akompaniamencie pięknej muzyki. Moim zdaniem było to wspaniałe przedstawienie, dzięki niemu polubiłem musical.

 

Mateusz

  

 

MAJÓWKA 2019

 

 

 

W tym roku na majówkę wspólnie z rodzicami i siostrą wybraliśmy się na Podlasie do małego, ale urokliwego miasteczka Supraśl. Naszym głównym celem było spędzenie tych kilku dni podróżując na rowerach.

W zeszłym roku byliśmy dokładnie w tym samym miejscu, jednak z uwagi na moje problemy ze zdrowiem, pani doktor nie pozwoliła mi na jazdę na rowerze. Szczęśliwie w tym roku, zdrowy jak ryba, z wytęsknieniem czekałem na pierwszy dzień majówki.         

Na miejscu czekali na nas kolega z pracy mojego taty i jego żona, którzy mieli przez te kilka dni towarzyszyć nam w naszych wyprawach. Czułem, że nie będzie łatwo, gdy dowiedziałem się, że znajomi taty dziennie pokonują nawet 120 km na rowerach, ale co tam, raz się żyje.

Po przyjeździe zakwaterowaliśmy się w małym, drewnianym domku na uboczu Supraśla, który cały przesiąknięty był pięknym zapachem drewna.

Po rozpakowywaniu się tata zadzwonił umówił spotkanie w restauracji a później mieliśmy zaplanowaną krótką przejażdżkę. Niestety pogoda spłatała nam psikusa i w pierwszy dzień majówki rowery zostały jeszcze w domu a nasze plany podróżnicze musieliśmy przełożyć na kolejny dzień.

Następnego dnia trochę spragnieni przygód, zaraz po śniadaniu szybko ogarnęliśmy się i już około godziny dziewiątej byliśmy gotowi do drogi.

Spotkaliśmy się przy tej samej restauracji, co dzień wcześniej a znajomy taty oznajmił, że przygotował dla nas 40-o kilometrową trasę.

Brzmiało nieźle, do póki nie okazało się, że przez połowę trasy musieliśmy jechać pod silny wiatr. Dorośli jakoś dawali sobie radę, ale nas z siostrą kompletnie opadły siły. Po powrocie wszyscy padliśmy na łóżka i zrozumieliśmy, że ciągłe jeżdżenie pod wiatr w dodatku cały czas pod górkę jest niesamowicie męczące.
Ogromne zmęczenie rekompensowały nam tylko piękne widoki, które z każdym przejechanym kilometrem mijaliśmy na drodze.

Następnego dnia chcieliśmy się odrobinę zregenerować i zaplanowaliśmy krótszą, bo 30 kilometrową przejażdżkę, jednak okazało się, że w pobliżu naszej trasy zauważono stado ok 70 sztuk żubrów. Obowiązkowo chcieliśmy je zobaczyć i zgodziliśmy się na nadrobienie kilku kilometrów – żubrów już nie było a nam na liczniku znowu wyskoczyło prawie 40 kilometrów. Zatem nic nie wyszło z tej regeneracji energii.

W ostatni dzień naszego pobytu postanowiliśmy odwiedzić i zjeść obiad w Tatarskiej Jurcie w Kruszynianach – było o niej głośno w 2018 roku, gdy restauracja prawie całkowicie spłonęła. Dziś dzięki ofiarności ludzi z całego świata stoi już nowy budynek i lada dzień zostanie otwarta zupełnie nowa siedziba

Ponieważ do Kruszynian było za daleko jak dla nas, to postanowiliśmy podjechać autem do stadniny koni w Poczopku i dopiero stamtąd rowerami ruszyć do Kruszynian. Po pysznym obiedzie, nie zwlekając wróciliśmy do Poczopka, lecz już krótszą trasą i finalnie tego dnia wyszło na około 50 kilometrów.

Znajomi taty jechali całą drogę rowerami od samego Supraśla i ich liczniki rowerowe pokazały tego dnia aż 110 km – to jakieś maszyny, nie ludzie.

Wieczorem zrobiliśmy pożegnalnego grilla, powspominaliśmy nasze 3-dniowe wyprawy, porozmawialiśmy o tym, co nam się najbardziej podobało a co było dla nas największym wyzwaniem i tak zakończyła się nasza wspaniała majówka 2019 roku.

Nie mamy jeszcze planów na kolejny rok, ale bardzo chciałbym, aby zostały w niech uwzględnione rowery. Pomimo zmęczenia bardzo miło wspominam kilka dni wypraw rowerowych. Ostatecznie wyszło, że zrobiliśmy prawie 130 km. a osobiście chciałbym w przyszłym roku pobić ten wynik.

 

 

Wojciech Zarenkiewicz

 

 

 

  

 

 

EUROPEJSKIE CENTUM SOLIDARNOŚCI

 

 

W dniu 08.02.2019 miałem okazje odwiedzić w Gdańsku Europejskie Centrum Solidarności. Miałem tam przyjemność zobaczyć wystawę stałą. Poświęcona jest historii Solidarności i innych ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian ustrojowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wystawa mieści się na dwóch piętrach. Zostały w niej wykorzystane tradycyjne metody ekspozycyjne i najnowsze rozwiązania technologiczne. W poszczególnych salach są prezentowane narodziny Solidarności, wojna władzy ze społeczeństwem, droga do demokracji oraz triumf wolności. Była to dla mnie ciekawe przygotowana i w przystępnej formie podana lekcja historii przemian w Polsce.

 

 

Mateusz

 

 

  

 

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

 

 

W dniu 07.02.2019 byłem w Gdańsku w Muzeum II Wojny Światowej. Siedziba muzeum to nowoczesny obiekt architektoniczny. Ma za cel upowszechniać wiedzę o II Wojnie Światowej i służyć pielęgnowaniu pamięci o jej ofiarach, i bohaterach. Moim zdaniem jest to miejsce, które jest warte odwiedzenia. Fantastycznie są przygotowywane wystawy multimedialne, dość szczegółowo opowiadające historię z tamtego okresu. Wystawa momentami jest wstrząsająca. Byłem bardzo zadowolony, że mogłem odwiedzić to muzeum.

  

 

SPOTKANIE Z MISTRZAMI

 

Dnia 24 października klasa 6B spotkała się z mistrzami świata w jeździe na rolkach. Podczas spotkania mistrzowie zaprezentowaniu swoje umiejętności. Starali się odpowiedzieć na wszystkie nawet te trudne pytania dotyczące jazdy na rolkach. To był wspaniały pokaz jazdy na rolkach. Wszyscy byli nim zachwyceni.

 

 

Mateusz Socha

 

  

 

REKLAMY NA POLSKIM

 

 

Czasami lekcje w naszej szkole odbywają się w nieco inny sposób niż zazwyczaj. Na przykład w ostatnich dniach na lekcję języka polskiego mieliśmy przygotować własną reklamę autorskiego pomysłu najlepiej o wymyślonym produkcie. Było to nie lada wyzwanie – musieliśmy w grupach przygotować odpowiedni materiał. Dwa tygodnie po feriach nadszedł czas obejrzenia wyników naszej pracy. Przedstawiały się one ciekawiej a każdy pomysł był oryginalny, niepowtarzalny. Były na przykład reklamy kolorowego mleka, powietrza w płynie, wody w płynie, musicalowych okularów, plastrów chorobowych, czapki mądrości i wiele innych. Wszystkie reklamy były dobrze przyjęte, przeważnie jedyne uwagi dotyczyły jakości dźwięku.

 

Moim zdaniem był to ciekawy pomysł, warty wykonania.

Weronika Kuciapska 6b

  

 

FERIE

 

 

Między dniami 26.01, a 10.02 w województwie mazowieckim trwały ferie zimowe.

Początek wolnych dni spędziłam w domu, jednak znalazłam czas na wyjazd do dziadków i jazdę na snowboardzie na Górze Kamieńsk, która została usypana z ziemi wybranej podczas wydobycia węgla brunatnego w Kopalni Bełchatów. Po paru dniach wróciłam do Warszawy. Pierwsze dni spędziłam tylko z rodziną, ale potem dużo czasu spędziłam z kuzynką. Pod koniec ferii udałam się do drugich dziadków, na wieś do Sierakówka. Tam spędziłam ostatnie dni wolnego. W ostatnią niedzielę wróciłam do domu, aby następnego dnia powrócić do codzienności i szkoły.

 

 

Ferie już za nami, więc pozostaje nam rozpocząć odliczanie do wakacji.

Weronika Kuciapska 6b

  

BODY WORDLS

 

Pod koniec lutego wybrałam się razem z moja rodziną na wystawę BODY WORDLS. Na początku bardzo mi się ten pomysł spodobał, lecz tylko do momentu, gdy zobaczyłam jak długa jest kolejka do wejścia. Ale z drugiej strony tak tłumnie odwiedzana wystawa musiała być ciekawa. Była ona poświęcona anatomii człowieka, można było zobaczyć jak niesamowicie złożony jest ludzki organizm. Okazało się, że wszystkie eksponaty były prawdziwe i pochodziły z ludzkich organizmów. można było zobaczyć jak mały jest płód, jak wygląda mozg osoby chorej na Alzheimera, jak maleńkie są najmniejsze kości w ciele człowieka (strzemiączko, młoteczek i kowadełko), jak czarne są płuca a nawet kości palacza, ale na mnie największe wrażenie zrobiło jelito. Trudno uwierzyć ze jest ono tak długie a jego powierzchnia wchłaniania jest równa powierzchni boiska do piłki nożnej. Wszystkie eksponaty były poddane wcześniej plastyfikacji. Jest to proces złożony i długotrwały. Kilka osób pracuję nad jednym ciałem ponad rok. Organy pozyskiwane są od dawców, którzy wyrażają zgodę, by ich ciało służyło po śmierci nauce. Wystawa była bardzo ciekawa, ale oburzył Mnie fakt, jak można zabijać małe dzieci, dopiero później uświadomiłam sobie, że były to małe istoty, które nie zdążyły wyjść jeszcze na świat, gdyż umarły przedwcześnie na skutek poronień, chorób lub wypadków. Serdecznie polecam tą wystawę osobom będącym aktualnie w Gdańsku.

                                                                                                                                                       

 

 Marysia

 

 

  

 

KONKURS MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ

 

 

Dnia 9 marca, w mojej szkole muzycznej, odbył się III Szkolny Konkurs Muzyki Współczesnej XX i XXI wieku.

Pośród wielu kandydatów znalazłam się również ja. Można było usłyszeć utwory Rybickiego, Garści czy nawet Chopina. Osobiście zagrałam Bukolik V Witolda Lutosławskiego i Melodię Ludową IV Zygmunta Krauzego.

Po każdym występie publiczność nagradzała wykonawców gromkimi brawami, żeby dodać im otuchy, gdyż konkurencja była duża. Do konkursu wytypowane były tylko niektóre osoby ze swoich roczników. Podobało mi się, że można buło usłyszeć, jak grają uczniowie innych klas. Kibicowałam koleżance z mojej klasy, która przepięknie zagrała utwór Chopina. Jestem bardzo zadowolona z tego konkursu, ponieważ udało mi się zająć 2. miejsce.

 

                                                                                                                                                        Marysia

 

 

 

  

 

REKOLEKCJE

 

 

W dniach 6-8 marca odbyły się rekolekcje. W wyznaczonym czasie wchodziliśmy ze szkoły i szliśmy do kościoła. Prowadzący wyjaśniali bardzo ważne pojęcia w ciekawy sposób, takie jak: Bóg mnie kocha, zgrzeszyłem, Jezus umarł za mnie i moja decyzja. Dostaliśmy bransoletki nawiązujące do tych pojęć. Trzeciego dnia odbyła się Msza Święta. Sądzę, że większości osób bardzo się podobało i że z chęcią przyjdziemy za rok.

                                                                                                                                                    Marysia

 

 

 

  

 

WOŚP

 

 

Tego roku odbył się już 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W naszej szkole, jak co roku, zorganizowaliśmy finał tzw. Małej Orkiestry, aby w miarę naszych możliwości wspomóc WOŚP.
W tym roku postanowiliśmy, że naszym głównym produktem na stoisku będzie popcorn robiony przez nas na miejscu. Muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę, nasi koledzy i koleżanki ze starszych i młodszych klas ustawiali się w długie kolejki, aby spróbować naszych specjałów a nasze maszyny do popcornu po prostu się nie wyrabiały.
W pewnym momencie nawet zabrakło prądu i byliśmy prawie pewni, że to spowodowaliśmy właśnie my - no, ale wszystko w szczytnym celu.
Nasi rodzice też stanęli na wysokości zadania i pomogli zorganizować nam stoisko nauki gry na instrumentach muzycznych – szczerze, to wymagało żelaznych nerwów i pewnie wielu wróciło z bólem głowy do domu smiley
Inne klasy również zorganizowały szereg ciekawych atrakcji, można było pokolorować sobie włosy, zrobić sobie tatuaż, pokosztować przeróżnych domowych wypieków a nawet przejść kurs pierwszej pomocy.
Stałym punktem małej Orkiestry są występy różnych grup sportowych i tanecznych. Według mnie w tym roku najlepszy był pokaz karate, w którym 2 osoby symulowały prawdziwą walkę. W użyciu były między innymi krzesła i kije - to było niesamowite - na szczęście to były tylko pokazy i nikomu nic się nie stało.

Nasza klasa zebrała kwotę ponad 800 zł., która została oficjalnie przekazana na konto WOŚP i stanowić będzie nasz skromny wkład w tym szczytnym celu.
Ta edycja naszej Małej Orkiestry była zdecydowanie najlepsza z tych, które pamiętam i mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie co najmniej tak ciekawie jak w tym roku.

 

                                              

WOJCIECH ZARENKIEWICZ
#MuremZaOwsiakiem

 

 

 

  

 

 

CHOINKA

 

 

Na ostatniej godzinie wychowawczej ubieraliśmy choinkę. Było przy tym dużo zabawy, a efekt był powalający. Tradycyjnie zbiliśmy przy tym jedną bombkę.

 

smiley

 

Następnie zawieszaliśmy lampki na tablicach. To było duże wyzwanie, ale udało nam się!

                                                                                                   

 

Marysia

 

  

 

BODY WORLDS

 

 

W jeden z ostatnich weekendów grudnia rodzice zrobili nam niespodziankę i oznajmili nam, że jedziemy do Pałacu Kultury i Nauki na wystawę na kórej będziemy mogli zapoznać się z anatomią budowy człowieka.

Pomyślałem sobie, 'Super, pewnie jakieś zajęcia z biologii i to w weekend' i chyba nie do końca byłem z tego faktu zadowolony.
Okazało się, że to nie była żadna lekcja - całą rodziną wybraliśmy się na wystawę, na której eksponatami są prawdziwe ludzkie ciała odpowiednio przygotowane do tego, aby można było je oglądać. Proces przygotowania ciała ludzkiego zajmuje nawet rok czasu i nazywa się 'plastyfikacją'.

Tuż po wejściu zobaczyliśmy wystawę poświęconą rozwojowi dziecka w brzuchu matki podczas kolejnych etapów ciąży. To niesamowite, ale w pierwszych tygodniach ciąży dziecko jest mniejsze od fasolki, naprawdę w dłoni moglibyśmy zmieścić 20 a może nawet 40 takich małych istot.

Dalej było jeszcze ciekawiej. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób lekarze dokonują cudów i łączą metalowymi klamrami połamane kości w ciele człowieka. Nie zabrakło tam również elementów interaktywnych. Można było wybrać sobie postać (chłopaka albo dziewczynę), stanąć przed ekranem i obserwować z ilu i jakich części składa się nasze ciało a im bliżej się podchodziło tym więcej szczegółów się wyświetlało.

Wystawa raczej nie ma ograniczeń wiekowych i widziałem tam nawet 6-7 letnie dzieci, które z zainteresowaniem zadawały rodzicom różne, czasami śmieszne pytania. Pierwsze wrażenie, gdy zobaczyłem eksponat i zdałem sobie sprawę, że to kiedyś był żywy człowiek, było trochę dziwne, ale eksponaty są tak przygotowane, że ma się wrażenie, że to plastikowy model a nie żywe ciało.
To było niesamowite dowiedzieć się, jak zbudowane są poszczególne części naszego ciała, gdzie się znajdują, jakiej są wielkości.
Ilość mięśni w ciele człowieka jest ogromna, praktycznie wszędzie mamy mięśnie - no, ale bez nich nie moglibyśmy się poruszać. Największe wrażenie zrobił na mnie eksponat, który pokazywał jak wyglądają płuca nałogowego palacza tytoniu. Trudno uwierzyć, ale one były czarne jak węgiel - naprawdę.
Mam nadzieję, że będę o tym pamiętał, gdy kiedyś ktoś poczęstuje mnie papierosem.

Pod koniec całej wystawy można było zobaczyć jak wygląda proces plastyfikacji, czyli jak przygotowywane są ciała ludzkie, aby można było je tak pokazywać na wystawie. Dopiero wtedy można zrozumieć jak ciężki i długotrwały to proces i ilu ludzi jest w niego zaangażowanych.

Bardzo mi się tam podobało i cieszę się, że rodzice mnie tam zabrali i czekam na więcej takich wystaw, które pokażą mi różne formy życia, jakie mnie otacza.

Wystawa trwa do końca lutego więc jest jeszcze chwila aby, się wybrać – osobiście bardzo polecam.

 

 

Wojciech Zarenkiewicz
 

 

  

 

MIKOŁAJKI

 

 

Dnia 5.12 odbyły się, w naszej klasie, mikołajki. Nasz Mikołaj (W.P.) i pomocnik (H.M.) szybko i sprawnie rozdawali prezenty dzięki czemu mieliśmy więcej czasu na zabawę nimi. Jak zawsze to było miłe 45 minut.

                                                                                                                            

Marysia

 

 

  

SPOTKANIE Z POLICJĄ

 

 

Ostatnio zamiast matematyki mieliśmy spotkanie z paniami policjantkami na temat odpowiedzialności prawnej i dopalaczy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i pożytecznych rzeczy . Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

                                                                                                    

Marysia

  

 

DYSKOTEKA SZKOLNA

 

Dnia 16 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-8. Dyskoteka została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców. Taka organizacja czasu wolnego to doskonały pomysł na naszą integracje oraz rozwinięcie umiejętności tanecznych i nawiązanie kontaktów z uczniami z innymi klas. Dyskoteka była prowadzona przez DJ. Był to bardzo udany piątkowy wieczór.

 

Mateusz Socha

 

 

  

 

LEKCJA TEATRALNA

 

 

Dnia 15 listopada, nasza klasa 6b, pojechała do Teatru Studio. Braliśmy udział w warsztatach teatralnych „Sztuka Improwizacji”. Improwizowaliśmy z ciałem  i głosem. Dało to nam możliwość pokazania własnej kreatywności i spontaniczności. Było to świetne doświadczenie i bardzo udane warsztaty.

 

 

Mateusz Socha

 

 

 

  

 

 

 

SPOTKANIE Z MISTRZAMI

 

Dnia 24 października klasa 6B spotkała się z mistrzami świata w jeździe na rolkach. Podczas spotkania mistrzowie zaprezentowaniu swoje umiejętności. Starali się odpowiedzieć na wszystkie, nawet te trudne, pytania dotyczące jazdy na rolkach. To był wspaniały pokaz jazdy na rolkach. Wszyscy byli nim zachwyceni.

 

  

 

 

KIDSPEAK W 6B

 

W tym roku gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Algierii i Kambodży.

Mieliśmy możliwość dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy o tych krajach i poćwiczyć nasz angielski.

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 81196 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.