Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 6e

  

 

 

PIKNIK NAUKOWY NA SGGW

 

 

W dniu 18 maja 2019 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Pikniku Naukowym na SGGW. Szliśmy z pewnym oporem, myśląc, że będzie nudno, ale spotkała nas tam super niespodzianka. Zaczęliśmy od podziału na grupy, łatwo nie było, ale w końcu się udało. Po kilku minutach podszedł do nas pan ratownik i zaprosił nas na kurs I pomocy. Pokazał nam, jak sprawdzić czy osoba poszkodowana oddycha, w jaki sposób przeprowadzić resuscytację, położyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz przenieść na deskę. To ostatnie zadanie nie było proste. W rolę poszkodowanego wcielił się Mikołaj. Po tych zajęciach poszliśmy na warsztaty zdrowego żywienia i tam również spotkała nas miła niespodzianka. O nudzie nie było mowy. Zaczęliśmy od wykrywania cukrów i białek w pokarmach, tworzenia piramidy żywienia, później było wiele konkursów i dobrej zabawy. Dowiedzieliśmy się, jakie witaminy i minerały potrzebne są do prawidłowej pracy organizmu, jak alkohol wpływa na ogląd rzeczywistości i dużo, dużo więcej. Jedliśmy nawet lody z ciekłym azotem, na które nie mogliśmy się doczekać. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i z głowami pełnymi wiedzy.

 

 

 

 

 

  

 

NA ZIELONEJ SZKOLE

27 – 31. 05 2019 R.

 

 

 

W maju wyjechaliśmy, na długo przez nas oczekiwaną, zieloną szkołę do Władysławowa. Czekało nas tam wiele atrakcji, ale patrząc na plan lekko nie było. Najważniejszą był dla nas spacer po plaży. Uprosiliśmy też naszą Panią, aby pozwoliła naM się kąpać. Niestety mogliśmy zamoczyć nogi tylko do kolan, ale czasem były fale i zmoczyliśmy się trochę wyżej. Podczas tych pięciu dni mieliśmy dużo ciekawych zajęć. Robiliśmy latawce, które nie zawsze chciały latać, tworzyliśmy gry, tworzyliśmy teatr, graliśmy z p. Dorotą w siatkę i bawiliśmy się na placu zabaw. Większość naszych zajęć była na plaży. Niestety było zimno i musieliśmy się ciepło ubrać. We wtorek zwiedzaliśmy Westerplatte, Gdynię i molo w Sopocie. W środę wybraliśmy się do Muzeum Motyli. Wyjazd był bardzo fajny i na długo zostanie w naszej pamięci.

 

 

 

  

 

 

W MUZEUM POLIN

 

Dnia 20 maja 2019 roku, klasa 6e, wybrała się do muzeum POLIN, na wystawę pod tytułem ,,W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".

Powieść, na której wzorowana była wystawa, została napisana przez Janusza Korczaka w 1923 roku w Warszawie. Aktualnie jej oryginał znajduje się w warszawskim POLIN czyli Muzeum Historii Żydów Polskich .
Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się kim był Janusz Korczak oraz poznaliśmy losy Króla Maciusia - głównego bohatera książki i wystawy pod tym samym tytułem ,,Król Maciuś I" .

Wystawa ,,W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" opowiada o sprawach ważnych i dotyczących każdego z nas. Stwarza przestrzeń do międzypokoleniowej rozmowy, samodzielnych odkryć i doświadczenia w działaniu.  

 

Wojtek

 

 

 

 

  

 

 

W LONDYNIE

 

W dniach 25-30 marca br. część klasy 6e oraz osoby z innych szóstych klas, byli na wycieczce edukacyjnej w Londynie. Zwiedziliśmy m.in. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, National Portrait Gallery, oceanarium, Royal Pavilion, London Eye, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Transportu i wiele, wiele innych!!!

Bardzo nam się też podobało, że mieliśmy okazję porozmawiać z londyńskimi rodzinami, a nawet u nich nocować! Wszystkim osobom bardzo się podobała ta wycieczka. Mamy nadzieję, że młodsze klasy również będą mogły przeżyć tą wspaniałą przygodę.

 

 

      Basia i Dominika

 

 

 

  

 

 

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

 

 

Tuż po feriach, na godzinie wychowawczej, rozmawialiśmy na temat bezpiecznego poruszania się w Internecie. Dowiedzieliśmy się, aby nie ufać osobom po drugiej stronie ekranu, nie mówić o sobie za dużo i przede wszystkim nie wrzucać zdjęć  zrobionych w domu. Lekcje były bardzo ciekawe. Każdy z nas mógł podzielić się swoimi doświadczeniami. Po omówieniu zagadnień podzieliliśmy się na grupy i przeszliśmy do działania. Uwieńczeniem tych tematów były wykonane przez nas prace, które można było podziwiać na korytarzu.

 

 

  

 

SMACZNIE I ZDROWO

 

W styczniu, dzień przed rozpoczęciem ferii zimowych wybraliśmy się całą klasą do studia kulinarnego rodziców Angelo - Pana Giancarlo Russo. Nauczyliśmy się robić makarony i wyborne dania. Według mnie najsmaczniejszym daniem było bucattini all amatriciana - czyli makaron w sosie winno-pomidorowym z boczkiem. Po tych wspaniałych warsztatach było wiele zabaw, tańczyliśmy i mogliśmy się pobawić. Na zakończenie zrobiliśmy na boisku szkolnym wojnę na śnieżki. Wycieczka bardzo mi się podobała, więc zachęcam każdego do odwiedzenia Studia Kulinarnego Pana Russo.

 

Szymon P.

 

 

 

 

  

 

 

DBAMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

 

 

Na ostatnich dwóch godzinach wychowawczych mieliśmy pełne ręce roboty. Pani po krótkiej pogadance, podzieliła nas na grupy i  poprosiła o wykonanie plakatów. Miały one dotyczyć bezpiecznego korzystania z Internetu. Ucieszyliśmy się z takiej lekcji, ale nie było to łatwe. Włożyliśmy wiele pracy, aby wszystko znalazła się na plakacie. Był jeden plus. Na tych zajęciach mogliśmy skorzystać właśnie z sieci, aby uzyskać potrzebne wiadomości smiley Oby więcej było takich lekcji.

 

 

 

  

 

 

6E DLA WOŚP

 

 

Dnia 12 stycznia 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w 27 finale fundacji WOŚP. 

Nasza klasa 6e przygotowała stoisko na którym znajdowało się między innymi koło fortuny, w którym wygrywało się wiele różnych rzeczy, można było również się dowiedzieć, o tym co czeka nas w przyszłości z własnych dłoni. Nie zabrakło tam także ciast i ciasteczek. Inne klasy także oferowały ciekawe atrakcje na swoich stoiskach. Razem z całą szkołą udało nam się zebrać sporą sumę pieniędzy na fundację WOŚP. 
Było naprawdę bardzo sympatycznie, a pomaganie innym w taki sposób jest naprawdę bardzo przyjemne. 

Iga i Lena Formińskie kl.6e

 

 

 

 

 

  

 

 

MIKOŁAJKI

 

 

Dnia 6 grudnia do naszej klasy przyszedł Mikołaj. Zostawił on prezenty, które klasowe elfiki  rozdały uczniom. Każdy otrzymał prezent, o którym marzył. Nie było to jednak łatwe, każdy z nas musiał wykonać pewne zadanie otrzymane przez pomocników św. Mikołaja. Było przy tym wiele zabawy.

 

 

 

 

  

 

 

„JEM ZDROWO I KOLOROWO”- 6E NA TROPIE WITAMIN I MINERAŁÓW

 

 

Po raz kolejny nasza klasa włączyła się w działania promujące Szkolny Projekt „Recepta na zdrowie”. Tym razem skupiliśmy się na dniu zdrowego żywienia. Mieliśmy wtedy wiele frajdy, pyszne i zdrowe drugie śniadanie, ale przede wszystkim zdobyliśmy nowe, ciekawe informacje dotyczące produktów użytych do wykonania sałatek. Najpierw pani wychowawczyni rozmawiała z nami na temat bezpiecznego posługiwania się nożem, przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego żywienia i w końcu przystąpiliśmy do działania. Jakie były tego efekty?????  Zobaczcie sami smiley

 

 

 

Kliknij w zdjęcie...

  

 

 

WYJAZD MIKOŁAJKOWY DO ŁODZI

 

 

Dnia 12 grudnia nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Manufaktury w Łodzi. Poznaliśmy tajniki pracy w fabryce. Zobaczyliśmy także jak wytwarzało się dawno temu wzory na tkaninach.  Muszę przyznać, że były piękne i pomysłowe. Po zwiedzeniu Muzeum Fabryki w Łodzi czekała na nas niespodzianka – „Gra ekonomiczna”. Nasza klasa wypadła wyśmienicie, okazała się, że mamy żyłkę do interesów, aż Pani wychowawczyni była z nas dumna. To była super zabawa. Czekała na nas jeszcze nie jedna niespodzianka. Po zakończonej grze byliśmy już głodni i poszliśmy na obiad. Trzeba przyznać był smaczny smileyPo posiłku czekała nas jeszcze porcja wiedzy z biologii, fizyki i chemii, którą zdobywaliśmy pod okiem przewodnika i naszej Pani. To była wspaniała zabawa. Największą atrakcją był dla nas labirynt laserowy, na który czekaliśmy od kiedy Pani powiedziała nam o wycieczce. To dopiero była zabawa. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do szkoły, gdzie czekali na nas rodzice. Pani powiedziała, że spisaliśmy się na medal i pewnie nie raz zabierze nas na taką wyprawę.

 

 

 

 

 

  

 

 

WIGILIA KLASOWA

 

 

W piątek, 20 grudnia, klasa 6e z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przygotowała wigilię klasową. Na początku oglądaliśmy bardzo fajny film o tematyce świątecznej, który wprowadził odpowiedni nastrój. Przed rozpoczęciem jedzenia, każdy otrzymał od Pani opłatek i podzielił się z innymi osobami, składając im świąteczne życzenia. Na naszym świątecznym stole było pełno najróżniejszych smakołyków takich jak: pierniczki, babeczki, ciasteczka, rurki z kremem, blok czekoladowy i wiele, wiele innych smacznych rzeczy. Kiedy podzieliliśmy się opłatkiem, każdy poczęstował się czymś z naszego wigilijnego stołu. Jak  się najedliśmy,  puściliśmy kolędy i śpiewaliśmy wspólnie. Po skończonym poczęstunku uprzątnęliśmy naszą salę. 

Myślę, że z naszą klasową wigilią będzie wiązać się wiele ciekawych i zabawnych wspomnienia.

 

Hania i Jadzia

 

 

  

 

 

6E W MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ

 

 

Dnia 28 października wybraliśmy się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na lekcję „Historia bez kobiet” . Wystawa zorganizowana była z okazji 100-lecia Niepodległości. Trafiliśmy na super panią, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o kobietach, które nie mogły rozwijać swoich talentów. Poszerzyliśmy wiedzę na temat ich życiorysów, poznaliśmy ich dzieła, style w sztuce. Na koniec mieliśmy okazję obejrzeć wystawę i samodzielnie wykonać pieniądze z portretem słynnych kobiet. Zabraliśmy je na pamiątkę do swoich domów.  Po zajęciach wybraliśmy się na wycieczkę wzdłuż Wisły. Było chłodno, ale bardzo miło. Każdy myślał, że lekcja ta będzie nudna, ale okazało się, że w muzeum też może być ciekawie.

 

  

 

 

W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

 

 

Dnia 26 października 2018r. pojechaliśmy na wycieczkę do Łazienek Królewskich.

Po pierwszej lekcji całą klasą poszliśmy na przystanek autobusowy, skąd autobusem 166 dojechaliśmy pod same Łazienki.

Najpierw skierowaliśmy się do Starej Oranżerii, przed którą zrobiliśmy sobie zdjęcie, a następnie do Pałacu na Wodzie. Czekając z panią Iloną na panią wychowawczynię, która kupowała bilety, karmiliśmy kaczki, gołębie, a nawet łabędzia!!! Później, już z biletami, wróciliśmy do Starej Oranżerii i weszliśmy do środka. Czekała tam na nas pani przewodnik.

Na początku zwiedzania pani pokazała nam popiersie Stanisława Augusta Poniatowskiego i wyjaśniła, że Łazienki Królewskie to była jego letnia rezydencja. Następnie zaprowadziła nas do królewskiej loży, skąd król oglądał przedstawienia.

Potem przeszliśmy do wielkiej, oszklonej sali, w której znajdowało się wiele posągów greckich i rzymskich bogów. Tam mieliśmy do wykonania zadanie. Podzieliliśmy się na grupy, a pani przewodnik rozdała nam karteczki z krótkimi opisami poszczególnych bogów. Zanim zaczęliśmy szukać posągu danego boga, musieliśmy dopasować do niego jego atrybut. Potem rozpoczęły się poszukiwania. Każda grupa poprawnie wykonała zadanie i zaprowadziła resztę klasy do posągu, który znalazła.

Na zakończenie naszego pobytu w Łazienkach Królewskich zjedliśmy gofry i rurki z kremem. Wracając do autobusu, widzieliśmy wiewiórki, które zjadały orzeszki. Wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy pod szkołę. To była bardzo udana wycieczka.

 

Basia B.

 

 


 

  

 

 

CZĘŚCI MOWY NA WESOŁO

 

 

Ostatnio na lekcji języka polskiego nasza Pani wpadła na świetny pomysł. Uczyliśmy się o przyimku w formie zabawy. Pierwszym bardzo pomysłowym zadaniem było przestawianie liter w słowie rympezik, tak aby powstała odpowiednia część mowy. Tylko jedna grupa wykonała to poprawnie. Następnie otrzymaliśmy tekst, na podstawie którego rozwiązywaliśmy zadania pisemne takie jak np. odszyfrowywanie związków międzywyrazowych i części mowy, które go tworzyły. Myślę, że większość klasy zrozumiała na czym polega ta część mowy, co ułatwi każdemu wykorzystywanie tej wiedzy w przyszłości.

 

 

 

Szymon P.

 

 

 

  

 

 

6E CZYSTEGO ŚWIATA CHCE

 

 

 

Kliknij w zdjęcie...

 

 

 


 

 

 

Jak co roku, nasza klasa, wzięła udział w promowaniu akcji Sprzątanie Świata.
Wzięliśmy udział w happeningu, wykonaliśmy gazetki, a chętni uczniowie napisali scenariusz i nagrali reklamę, którą możemy oglądać na stronie naszej szkoły.
Na  lekcjach przyrody wykonaliśmy w grupach plakaty, które promowały akcję sprzątania świata. Opisywaliśmy, w jaki sposób możemy zapobiegać zanieczyszczeniom przyrody - najczęściej jest to segregacja śmieci do poszczególnych kontenerów oraz pozostawianie po sobie porządku. Myślę, że dzięki temu wiele osób zrozumie powód wspierania takich akcji i sami będą pomagać utrzymywać porządek na świecie.


 

 

Szymon Piętka

 

 

 

 

  

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego, tym razem, odbyło się 3 września. Na początku poszliśmy na dużą salę na apel.  Uczniowie ze starszej klasy wprowadzili na halę sztandar, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, Pani  Dyrektor powitałam nas, a następnie powiedziała, do której sali mamy się udać. Po zakończeniu apelu poszliśmy do naszej sali. Tam pani powitała nas, przedstawiła nam nowych kolegów, rozdała nam plany lekcji i poszliśmy do domów. Dostaliśmy także naszą pierwszą pracę domową – tego dnia mieliśmy razem z rodziną udać się na długi spacer. Moim zdaniem było to jedne z lepszych rozpoczęć roku.

 

 

                                                                                                                      Daria Kondraszewicz

 

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 81196 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.