Aby zmienić wielkość czcionki oraz kontrast strony kliknij przyciski po prawej
x A A
A A A

Klasa 8b 

 

TWORZYMY GRY

 

W czasie lekcji języka polskiego, klasa 8b, przygotowała gry dotyczące książki Arkadego Fiedlera pt.: „Dywizjon 303”. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dużą pomysłowością. A oto efekty ich pracy.

 

 

 

 

  

 

 

NIECH ŻYJE BAL…
 

 

Dziewięć wspólnych lat za nami. Przyszliśmy do szkoły jako małe dzieci, wychodzimy jako młodzież. Wyposażeni w różne umiejętności, doświadczenia i wiedzę, ruszymy dalej w świat.

A teraz powoli żegnamy się ze szkołą, a na pożegnanie odbył się bal!

Organizatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem – Panem Nowackim na czele. Była to świetna zabawa i mile spędzony czas. Bawiliśmy się dobrze, przekąski na szwedzkim stole pyszne, muzyka w porządku smiley
Bal rozpoczęliśmy polonezem – było uroczyście i elegancko.

 

 

                                                                                                                  Kuba P.
 

 

  

 

EGZAMINY

 

Jesteśmy już po egzaminach ósmoklasisty! Nie było tak strasznie smiley, choć tydzień przed terminem testów było trochę dodatkowego stresu, ze względu na trwający strajk nauczycieli i w związku z tym niepewność czy egzaminy w ogóle się odbędą. Nie tylko uczniowie się denerwowali, ale również nauczyciele, którzy ponosili za nas odpowiedzialność i przez te siedem miesięcy ciężko przygotowywali nas do nich. Jednak egzaminy odbyły się zgodnie z planem i przeszły bez żadnych problemów, a ten wolny tydzień przed dał nam też możliwość wytchnienia, ostatnich powtórek i mentalnego przygotowania smiley

Pierwszy dzień był chyba najbardziej stresujący, z tymi wszystkimi procedurami, losowaniem miejsc, kodowaniem, i samą myślą: „Co to będzie”?, ale kolejne to już rutyna smiley Okazało się jednak, że egzaminy nie były aż takie trudne. Zawierały treści, które powtarzaliśmy przez ten rok, więc większych niespodzianek nie było. Po każdym egzaminie, w stołówce czekał na nas mały poczęstunek, w postaci wody i drożdżówek, które były miłym zakończeniem.

Uważam, że niezależnie od tego, jak wszystkim poszło, najważniejsze jest, że daliśmy z siebie wszystko i napisaliśmy najlepiej, jak potrafiliśmy. I oczywiście fakt, że egzaminy są już za nami jest również satysfakcjonującysmiley

 

Karina

 

 

  

 

 

WIZYTA LICEALISTÓW Z CLVIII LO

 

 

Dzisiaj, 20.03.2019, na godzinie z wychowawcą odwiedzili nas i innych uczniów klas ósmych, nasi starsi koledzy z ursynowskiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej, aby opowiedzieć nam o swojej szkole i zachęcić nas do wybrania jej w rekrutacji. Chłopcy przedstawiali nam przygotowaną prezentację o swojej szkole. Opisywali proponowane klasy, gdzie w każdej ktoś z nas mógł znaleźć coś dla siebie. Były np. dwie dwujęzyczne i jedna poświęcona uczniom z kwalifikowanym sportem. Opowiadali również o swoich zajęciach dodatkowych, wycieczkach i różnych pozytywach chodzenia do ich liceum. Każdy z nas ma swoje oczekiwania i ambicje, co do szkół, więc może niektórym się spodobała ta promocja. Uważam jednak, że to dobry początek dla nas na czas obecny, a przed nami jeszcze niemało dni otwartych w różnych liceach, technikach i szkołach branżowych. Szkołę na pewno  jakąś wybierzemy, a nuż okaże się, że to będzie właśnie to liceumsmiley

 

 

Karina

 

  

 

 

TARGI EDUKACYJNE


 

Przed nami wybór szkoły średniej. To bardzo ważna decyzja, bo to moim zdaniem, pierwszy krok w planowaniu przyszłości. Każdy z nas zastanawia się teraz, którą szkołę wybrać i  jaki profil. Niektórzy już wiedzą, inni jeszcze nie.

Aby dobrze wybrać swoją przyszłą szkołę, uczestniczymy w targach edukacyjnych, podczas których prezentują się szkoły średnie. Można porozmawiać z uczniami i nauczycielami, zebrać ulotki z najważniejszymi informacjami, podpytać o to, co nas interesuje. To ważny wybór. Trzymajcie kciuki, żeby był właściwy.
 

                                                                                                                    Kuba P.

 

 

 

  

 

 

WIZYTA W LXIII LO IM. L. KOSSUTHA

 

 

Coraz większymi krokami zbliżają się egzaminy, podobnie jak koniec roku. Jesteśmy już trzeci rok najstarszą klasą w szkole i z jednej strony chcemy już się wyrwać z tych murów, w których niektórzy z nas spędzili prawie 10 lat, ale z drugiej przykro nam rozstać się z przyjaciółmi, kolegami, nauczycielami czy wspomnienia. Musimy jednak patrzeć naprzód i wybrać kolejną szkołę, aby dalej się uczyć i tworzyć nowe przyjaźnie i wspomnienia. Dlatego też nasza klasa wybrała się na krótką wycieczkę do Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha u nas na Ursynowie. Mogliśmy obejrzeć szkołę oraz poznać młodzież, która do niej uczęszcza. Mieliśmy też zajęcia z Panią radcą prawnym o mediacji. Opowiadała nam o najważniejszych zasadach mediacji, czym jest i jakie cechy powinien mieć mediator. Kilkoro uczniów tej szkoły odegrało przed nami dwie scenki, które miały lepiej zobrazować omawiany temat. Coś, co nas zaskoczyło to to, że podczas przerw jest tam strasznie cicho, czego w naszej szkole przy obecności tylu młodszych klas nie można doświadczyć smiley. Bardzo nam się podobała ta „wyprawa”, ale również mocniej uświadomiła nas o zbliżającej się konieczności podejmowania ważnych decyzji odnośnie naszej przyszłości.

 

Karina

 

  

 

 

WOŚP

 

Dnia 12 stycznia 2019 roku nasza szkoła, jak co roku, organizowała tzw. mały finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który poprzedza, rzecz jasna, ten właściwy - wielki finał WOŚP - w tym roku już 27.

Mieliśmy okazję oglądać wiele pokazów, które jak zwykle cieszyły się mianem największej atrakcji szkolnego finału, tanecznych, czy wszelakich sztuk walki; były liczne stoiska przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli - z jedzeniem, przeróżnymi rzeczami do kupienia, doświadczeniami chemicznymi, czy kołem fortuny. Nasza klasa, mimo że w tym roku stoiska nie miała, brała czynny udział w organizacji całego wydarzenia; szczególne wyróżnienie i podziękowania należą się tu Erykowi, bez którego nie wyszłoby to wszystko tak dobrze.

Dzień 12 stycznia bez wątpienia zapadnie na zawsze w naszej pamięci na długo, jak nie na zawsze; po pierwsze był to dzień bardzo udany, po wtóre, był to nasz ostatni szkolny finał WOŚP-u, na którym jesteśmy jako uczniowie tejże szkoły.  

 

Kuba M.

 

 

 


 

 

Dnia 12 grudnia, jak co roku w naszej szkole, odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Podczas tego wydarzenia można było wziąć udział w wielu atrakcjach np. nerfowym turnieju, teście sprawności fizycznej, czy nauczyć się paru podstaw z zakresu pierwszej pomocy. Oprócz tego można było rozejrzeć się między różnorodnymi stoiskami. Zostały one przygotowane przez nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Niektórzy przygotowali stoiska tematyczne np. stoisko chemiczne, farbowanie włosów, studio tatuaży. W większości jednak sprzedawano na nich wypieki domowej roboty. Poza tym była możliwość obejrzenie licznych pokazów: występy taneczne Studia Tanecznego Akcent, koncert gitarowy, czy pokaz sztuk walki. Myślę, ze w tym roku finał WOŚP również  nam się udał i wszyscy się super bawili! 

 

  

 

 

SZLACHETNA PACZKA


 

Każdego roku nasza szkoła wspiera Szlachetną Paczkę. Zbieramy różne artykuły i przekazujemy je rodzinom, które potrzebują pomocy materialnej. To piękna inicjatywa, bo można pomóc komuś, kto naprawdę tego potrzebuje. Dlatego warto poświęcić piątkowe popołudnie na pakowanie paczek. Niech sprawią komuś wiele radości na święta.

 

 

                                                                                   Kuba P.

 

 

 

  

 

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ smiley

 


 

Nauczyciele dzielą się swoją wiedzą z nami, a my możemy ją przekazywać młodszym. Ja właśnie tak zrobiłem. Poprowadziłem zajęcia z programowania dla uczniów klas drugich. Zapoznałem ich z programem Baltie , pokazałem jak można budować scenki w tym programie. Dzieciakom bardzo się podobało, chętnie pracowały i były super grzeczne!
 

 

                                                                                                Kuba P.

 

 

  

 

WYCIECZKA DO SEJMU

 

W czwartek(15.11.18) wybraliśmy się całą klasą do Sejmu. Poznaliśmy dokładny plan, a raczej makietę Sejmu na Wiejskiej. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają obrady, kto gdzie siedzi i jakie panują zasady podczas obrad. Zwiedziliśmy również sale obrad. Uważam tę wycieczkę za ciekawą i rozszerzającą wiedzę.

 

 

Eryk

 

 

 


 

 

W tym roku doszedł nam nowy przedmiot Wiedza o Społeczeństwie, na którym rozmawiamy o aktualnych wydarzeniach w kraju i na świecie, o społeczeństwie i polityce. Lekcje i dyskusje sprawiają nam dużą przyjemność, a nasz nauczyciel tego przedmiotu Pan Przemysław Nowacki zorganizował nam wycieczkę do sejmu, abyśmy mogli poznać siedzibę naszego rządu. Naszą wycieczkę prowadziła pani przewodniczka, która najpierw opowiedziała nam o wszystkich budynkach i ich historii. Dowiedzieliśmy się na przykład, że sala sejmowa była kiedyś jadalnią w szkole prywatnej dla dziewcząt. Później do niej przeszliśmy, aby zrobić zdjęcia, a pani opowiadała nam o każdym elemencie tego pomieszczenia. Opowiadała nam o rozmieszczeniu posłów w tej sali, o ciekawostkach z tym związanych oraz różne anegdotki na ten temat. Po zwiedzeniu sejmu poszliśmy się posilić do KFC, co dla każdego chyba było świetnym zakończeniem wycieczkismiley

 

 

Karina

 

 

  

 

DYSKOTEKA

 

 

 

W piątek(16.11.18) odbyła się szkolna dyskoteka.

O godzinie 17:30 zaczęliśmy 3-godzinną zabawę, praktycznie całą klasą. Spędziliśmy te trzy godziny w świetnej atmosferze tańcząc i bawiąc się ze sobą. Udało się nam nawet zachęcić do zabawy naszą wychowawczynię p. Jabłońską.

Pomimo bólu gardła i nóg w sobotę, wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Eryk

 

 

 


 

Dnia 16 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla klas 4-8. Samorząd Uczniowski i nasi koledzy z klasy bardzo starali się ją nam zorganizować po nieudanej próbie z zeszłego roku szkolnego, Eryk otrzymał nawet od Pani Dyrektor specjalne podziękowania za organizację, gratki Eryksmiley Jednak czekanie opłaciło się – jak zwykle świetnie się bawiliśmy, wszyscy razem tańczyliśmy w grupach i w parach, a nawet dołączyli do nas niektórzy nauczyciele smiley Mamy nadzieję, że SU uda się zorganizować jeszcze jedną dyskotekę, bo nam wciąż mało smiley

Karina

 

 

 

 

 

  

 

 

ŻYWA BIBLIOTEKA

 

 

Na jednej z godzin wychowawczych wszystkie klasy ósme miały okazję wziąć udział w projekcie pt. Żywa Biblioteka. Polegało to na tym, że do naszej szkoły przyjechali ludzie z różnych środowisk. Byli między innymi: feministka, bezdomny, imigrant, niepełnosprawna, rodzic niepełnosprawnego dziecka, pan mieszkający w Ośrodku Pomocy Społecznej i wyznawczyni judaizmu. Udawali oni „książkę”, którą mogliśmy wypożyczyć i przeczytać, czyli z nimi porozmawiać. Opowiadali nam swoje historie, a my zadawaliśmy im różne pytania. Wiele dowiedzieliśmy się o życiu ludzi z takich środowisk i teraz możemy inaczej spojrzeć na ich świat.

 

 

 

Karina

 

 

 

  

 

 

BYLIŚMY W SEJMIE

 

 

 

  

 

APEL DLA NIEPODLEGŁEJ

 

 

 

  

 

 

 

WYZWANIE PIANKI

 

Co tydzień w piątki mamy zajęcia z doradztwa zawodowego, na których omawiamy nasze silne strony, możliwości i umiejętności. Na ostatnich zajęciach mieliśmy tym razem zadanie praktyczne. Podzieleni na kilka grup dostaliśmy dwanaście makaronów, metrowy sznurek, taśmę klejącą i piankę. Mieliśmy zbudować jak najwyższą, stabilną i stojącą budowlę, która miała unieść piankę. Wydaje się niemożliwe? Cóż, najwyraźniej dzięki współpracy, wspólnej burzy mózgów i wielu próbach okazało się, że zadanie jest możliwe, a nawet proste. Zadanie miało na celu sprawdzenie współpracy w grupie oraz budowaniu na podstawie prób i błędów. Mimo naszego początkowego sceptycyzmu, dobrze się bawiliśmy i udało nam się zbudować wysokie budowle.

 

 

Karina

 

 


 

 

Marshmallow Challenge- wyzwanie pianki polega na tym, by z konkretnych materiałów (20 sztuk surowego spaghetti, 1 m sznurka i 1 m taśmy malarskiej) zbudować strukturę, która utrzyma dużą piankę marshmallow. Struktura powinna być jak najwyższa! Budowla musi samodzielnie stać na stole, bez podtrzymywania przez któregokolwiek członka zespołu. Zadanie wydaje się proste, ale wcale takie nie jest. Szczególnie, że jest na nie tylko 18 minut!

Podczas zadania uczniowie mogli sprawdzić się we współpracy w grupie, komunikacji, koncentracji na celu, wytrwałości w działaniu, wnioskowaniu na błędach.

 

 

Edyta Świerczewska

 

 

 

  

 

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

 

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, bardziej znany jak Dzień Nauczyciela. Z tej okazji nasza klasa składa wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy Wam za Waszą wyrozumiałość, cierpliwość i wiedzę, którą nam przekazujecie każdego dnia. Zdarzają się dni gorsze i lepsze, oby tych dobrych było jak najwięcej oraz, aby ten rok szkolny minął nam w dobrej atmosferze smiley

 

Karina

 

  

 

 

SU

 

Z dumą możemy ogłosić, iż nasza koleżanka z klasy (Asia) została przewodniczącą SU smiley Mamy nadzieję, że spodoba ci się twoja nowa rola, oraz wszyscy trzymamy za ciebie kciuki!

 

Ala

 

 


 

 

W dniu 10.10.2018 roku mieliśmy apel o zasadach w szkole, zachowaniu, wynikach konkursów i wyborów Samorządu Uczniowskiego. Nową przewodniczącą SU została nasza koleżanka Asia smiley

Gratulujemy i cieszymy się, że ponownie przedstawiciele naszej klasy chcą wpłynąć na życie w naszej szkole.

 

 

Karina

  

 

 

KIDSPEAK

 

 

Na początku października mieliśmy okazję uczestniczyć w programie ,,Kidspeak”. Do Polski przylecieli dwaj wolontariusze – Mehda z Algerii oraz Odom z Kambodży. Na pierwszej lekcji panowie opowiedzieli nam trochę o swoim kraju i kulturze, a następnie mogliśmy im pozadawać różne pytania o cokolwiek chcemy. Uważam, że dane nam godziny z wolontariuszami na pewno były dobrze wykorzystane, oraz mogliśmy przećwiczyć w ciekawy dla nas sposób rozmowę po angielsku smiley

 

 

Ala

 

 

 


 

Pierwszego dnia października na lekcji języka angielskiego mieliśmy przyjemność poznać wolontariuszy z Kambodży i Algierii – Odoma i Adema. Przez cały tydzień mieliśmy z nimi dwie lekcje, na pierwszej przedstawiali nam prezentacje o swoich krajach. Druga natomiast polegała głownie na rozmowach w języku angielskim. Mieliśmy przygotować pytania i zadać je wolontariuszom. Jak zwykle czas na rozmowy minął nam zabawnie i zbyt szybko, ponieważ oprócz pytań stawialiśmy im wyzwanie jakim jest język polski smiley Bawiliśmy się świetnie, szkoda, że było to już ostatnie spotkanie z programem KidSpeak.

 

 

Karina

 

 

 

  

 

 

PIERWSZY MIESIĄC SZKOŁY ZA NAMI... 

 

 

Pierwszy miesiąc szkoły już za nami, wpadliśmy w rytm szkolny. W tej chwili wakacje wydają się sennym marzeniem, a szkoła szarą rzeczywistością. Ale widzimy się wreszcie z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami smiley Ósma klasa kojarzy się tylko z ukończeniem podstawówki, dużą ilością lekcji i egzaminami. Jednak to również czas naszych ostatnich kontaktów z rówieśnikami i ulubionymi nauczycielami. Będziemy się starać ciężko pracować, ale nie zapominać o łapaniu wspomnień z ostatniego rokusmiley

 

Karina P.

 

  

 

 

 

NASZA KLASA 8B

 

 

 

Rozpoczynamy ostatni rok nauki w tej szkole. Jaki będzie…?

 

  

Kalendarium

Zobacz również:

 

 

 

http://edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/program-wars-i-sawa/logowis_230x80.jpg

 


 

      
 

        

 

       

 
        

  

      

 

      
 

 

Naszą stronę od 2017-10-11 odwiedziło: 81196 osób.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Dokumenty – RODO”,
  2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w górnej części strony.

CIASTECZKA (cookies)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.