Klasa 3a

NAUKOWE CZARY MARY W  ŁODZI

Nasza pierwsza, w tym roku szkolnym, całodniowa wycieczka, to czas poświęcony nauce. Wybraliśmy się do Łodzi, gdzie uczestniczyliśmy w trzech warsztatach tematycznych. Każdy z nich dostarczył nam mnóstwo wrażeń, nowej wiedzy i niesamowitych emocji.
Swoją przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w  Centrum Nauki Experymenatrium, gdzie wzięliśmy udział w grze tematycznej „Odkryj tajemnice Einsteina”.

Każdy mógł samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Każdy mógł zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Korzystaliśmy z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzaliśmy doświadczenia, prowadziliśmy obserwacje, zgłębialiśmy tajniki świata.
Potem udaliśmy się do Muzeum Fabryki, gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem wystawę prezentującą  dzieje fortuny Poznańskich. Z czego jest robiona wełna a z czego bawełna? Czym groziła praca w fabryce? Dlaczego dzieci nie chodziły do szkół tylko pracowały? I jak być przedsiębiorczym? Tego wszystkiego i wielu innych ciekawostek dowiedzieliśmy się w muzeum. Na podsumowanie zaoferowano nam warsztat „Tkanina i co dalej?”- czyli warsztat skupiający uwagę na wykańczaniu tkaniny. Uczniowie zaprojektowali własny wzór, według którego wykonali stempel służący do zadrukowana fragmentu bawełnianej tkaniny.
Na zakończenie czekał nas pokaz z ciekłym azotem - jedną z najzimniejszych substancji na świecie. Co robiliśmy? Zobaczyliśmy, co się dzieje z substancjami w ekstremalnie niskiej temperaturze! Przekonaliśmy się, ile balonów zmieści się
w magicznej skrzyneczce. Zobaczyliśmy, jak róża kruszy się niczym szkło – to dzieło naszej Oliwii oraz przekonaliśmy się, że bananem można wbijać gwoździe – a tego własnoręcznie dokonał nasz Michał!

Jesteśmy zachwyceni tym wyjazdem!!!

CODE WEEK 2019

Programujemy, kodujemy, wykorzystujemy nowe technologie

DZIEŃ CHŁOPAKA

Nasze koleżanki jak zawsze pamiętały o nas w Dniu Chłopaka.
Przygotowały niespodzianki, złożyły życzenia. Bardzo dziękujemy.

Chłopcy z 3a

MASTERCHEF JUNIOR 2019

część I

Z nową energią zabieramy się do pracy! W ramach projektu „Podaj dalej”, również w tym roku szkolnym organizujemy warsztaty, podczas których uczniowie klasy 7b dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami klasy 3a.  Ten rok rozpoczynamy zdrowo i ekologicznie!
Amelka, Ola, Weronika i Antek przygotowali lekcję o zdrowym odżywianiu. Opowiedzieli, co warto jeść, a czego należy unikać, jakim zagrożeniem dla środowiska jest plastik,  przygotowali zadania do wykonania w grupach, zachęcili do dyskusji i zainteresowali tematem.
Na koniec spotkania, każda grupa (wraz ze swoim starszym opiekunem) przygotowała własny przepis na pyszne, pożywne, zdrowe danie.
A w następnym tygodniu  - warsztat kulinarny. Według swoich przepisów, każda grupa przygotuje coś pysznego. Będzie się działo!!!

DZIEŃ KROPKI W NASZEJ KLASIE

Mała kropka może być wspaniałym początkiem…

Początkiem wielkiego dzieła, wspaniałej przygody, odkryciem, inspiracją, iskierką do rozbudzenia nieograniczonej kreatywności.

Dzień Kropki w naszej klasie to przypomnienie historii dziewczynki o imieniu Vashti, prezentacje talentów, uzdolnień, zainteresowań oraz twórczość plastyczna z kropką w roli głównej.