Klasa 7a

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka obchodzony jest w Polsce trzydziestego września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Dzień Chłopaka jest bardziej popularny od Dnia Mężczyzn.

Tekst i zdjęcia     Marta Migdalska

KONTRAKT

Zawsze na początku roku szkolnego, w naszej klasie, tworzymy kontrakt. Po dyskusji i różnych propozycjach  zapisaliśmy dziesięć najważniejszych punktów dla naszej klasy. Teraz każdy z nas musi ich przestrzegać.

KTO  ZOSTANIE PRZEWODNICZĄCYM?

Początek roku szkolnego to czas, gdzie każda klasa wybiera swoją trójkę klasową. Środa to dzień godziny wychowawczej. Na naszej pierwszej godzinie z wychowawcą wybieraliśmy szefa naszej klasy. Wszyscy uczniowie i wychowawca mogli zgłaszać kandydatów. Osoba zgłoszona musiała wyrazić zgodę na kandydowanie. Znalazły się cztery odważne osoby. Po krótkiej debacie nadszedł czas na głosowanie. Głosowanie było tajne. Komisja podliczyła głosy i stwierdziła, że szefem klasy zostanie Kuba K.

KLASA SPORTOWA TO MY

Nasza klasa jest klasą sportową. To nasz kolejny wspólny rok. Codziennie mamy po dwie godziny WF-u. Nie specjalizujemy się w jednej dyscyplinie. Poznajemy zasady gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę i mini- hokeja. Często, w okresie zimowym, chodzimy na łyżwy. Ogólne ćwiczenia wymagają od nas dużego zaangażowania. Nie mamy problemów z nauką, średnia naszej klasy jest wyższa niż 4,00. Godnie reprezentujemy nasza szkołę podczas zawodów organizowanych w Warszawie. Swoje pasje sportowe rozwijamy poza szkołą należąc do licznych klubów sportowych. Mamy się czym chwalić, bo nasi koledzy osiągają liczne sukcesy  międzynarodowe. Nasz kolega z klasy otrzymał powołanie do Kadry Mazowsza Karate WKF.

Inne osiągnięcia to:

- III miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate WKF,

- I miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate WKF,

- II miejsce na Mistrzostwach Warszawy,

- II miejsce w generalnej klasyfikacji Mazowieckiej Ligi Karate WKF .

Mamy również bardzo utalentowana koleżankę oto jej sukcesy:

- Vice Mistrzostwo Polski w Tang Soo Do,

- Piaseczno Open – złoto i srebro,

- Czech Open – złoto i srebro,

- Decathlon Cup- 1 miejsce,

- Turniej L.- złoto + puchar dla najlepszego kadeta,

- Puchar Europy Golden Glove- srebro + brąz

Jesteśmy dumni z ich osiągnięć.

NOWY ROK SZKOLNY

Drugiego września 2019 roku wszyscy uczniowie napełnieni energią wracają do szkoły. Stęsknili się za wspólną zabawą i nauką. Chcą spotkać się ze swoimi kolegami i nauczycielami. Wszyscy są ciekawi jak ułożony jest nowy plan lekcji. Podczas tego roku szkolnego wszystkim kolegom w mojej klasie życzę miłej zabawy i łatwej nauki, a nauczycielom dobrych uczniów. Serdecznie witam wszystkich nowych uczniów w naszej klasie.

Tekst  i zdjęcia Marta Migdalska